"Doğru Akım (DC) Devre Analizi"

Seçkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
29.90 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
27.55
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9789750238970
Basım Tar.
: Eylül 2016
Baskı No
: 6
Syf Sayısı
: 334
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 159230

%7
İndirim

"Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler için, Doğru Akım (DC) Devre Analizi" (200 Çözümlü, 550 Örnek Soru  7 Adet Deney Föyü ile) & "Hasan Selçuk Selek"

Kitap, uzun yıllar üniversitelerde "DC Devre Analizi, AC Devre Analizi, Sayısal Elektronik (Mantık Devreleri) ve Analog Elektronik (Elektronik)" derslerini anlatan, aynı zamanda da konu ile ilgili çeşitli kamu ve özel sektördeki projelerde yer alan yazarın notlarından, ders anlatımı / eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Ayrıca, kitabın ilk beş baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

6. baskıda; Yazarın hem A sınıfı İş Güvenlik Uzmanı hem de ÇSGB'den yetkili İSG Eğitmeni olması nedeni ile teorik ve pratik tecrübelerinden ve eğitim notlarından derlediği, "Elektrikle Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)" bölümü eklenmiştir. Kitabın yeni baskısında okuyuculardan gelen istekler de dikkate alınarak; "Bağımlı kaynaklar" konusu genişletilmiştir.

Eserde, konular günlük anlatım dili anlatılarak öğrencilerin sıkılmaması amaçlanmış, aynı zaman da 250'si çözümlü, 650 örnek soruya ve de 7 adet deney föyü verilerek, hem akademisyenlere örnek soru konusunda yardımcı olunmuş, hem de konuların öğrenciler tarafından daha kolay anlaşılması ve anlaşılan konuların pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

Kitap; Bologna Projesi, YÖK-Dünya Bankası Projesi ve İKMEP Projelerinin müfredatlarına uygun olup, bol örnekli olması sebebiyle de; Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinde çalışma kitabı olarak tavsiye edilmektedir.


 
 
 
 
Hasan Selçuk Selek Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Seçkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler