0
Adet
0
Adet
0
TL
Sosyolojiye Giriş
Sosyolojiye Giriş
%5indirim
Liste Fiyatı :
48,00 TL
Orion Fiyatı :
45,60 TL
Kazancınız :
2,40 TL

Stokta Bulunmamaktadır !

Sosyal Medya Paylaşımları :
Kitap Bilgisi
ISBN : 9786053777496 | Basım Yılı : 2015 | Baskı No : 5 | Sayfa Sayısı : 623 | Ebat : 18,5 x 23,5 cm

-Neden Sosyoloji
-Sosyolojide Temel Kuramlar
-Sosyolojide Yöntem
-Toplum Nasıl Oluşur;Yapılar
-Toplumsal Gelişme/Değişme
-Küreselleşme ve Toplumlar
(Tanıtım Bülteninden)

Prof. Dr. Birsen Gökçe
Sosyoloji Derneği Başkanı

Sosyolojinin Türk bilim dünyasındaki yeri oldukça eskidir. Ziya Gökalp ile başlayan akademik çizgi bugüne kadar inişli çıkışlı bir grafik gösterse bile, Türkiye bu yönden çoğu gelişmiş ülke ile aynı 'sosyoloji tarihi'ne sahiptir denebilir. Buna rağmen 1980'ler sonrasında Sosyolojinin Türkiye'de yeni bir döneme girdiği; toplumsal dönüşüme paralel bir şekilde, bilhassa uygulamalı sosyolojinin yaygınlık kazandığı; birçok kesimlerce de talep edilir hâle geldiği açıktır. Bu sevindirici gelişme iki ayrı gelişme ile daha da pekişmiş bulunuyor. Birincisi, yine bu dönemde "sosyoloji derneği"nin kurulması; ikincisi ise yeni üniversitelerle birlikte sosyoloji öğretiminin ve sosyoloji kadrolarının Türkiye ölçeğinde genişleyip yaygınlaşması. Birinci gelişme, bugün, "Sosyoloji Derneği" olarak birçok çevrelerde ağırlığını hissettiren bir kurumsal araştırma geleneği oluşturmuş; ikincisi de yeni sosyolojik çabaların ortamını hazırlamış bulunuyor.
Bu gelişmelerin bir başka sonucunu ise son yıllarda sayıları oldukça artan sosyolojik yayınlarda görüyoruz. Kitap raflarına ilâve edilen Sosyoloji ile ilgili her yeni kitap büyük sevinç ve büyük umutlar veriyor gelecek bakımından.
Sevgili meslektaşım İhsan Sezal'ın editörlüğünü üstlendiği ve farklı üniversitelerden öğretim üyesi sosyologlarımızın katkıları ile hazırlanan elinizdeki kitap, bu açıdan üzerinde durulması gereken bir ilk deneme olarak çıkıyor karşımıza. Çok yazarlı ve değişik görsel ve yazılı materyallerle desteklenen bu kapsamlı kitap sosyoloji öğrencilerine ve sosyolojiyle ilgilenenlere önce sevdirmeyi, sevmeyle birlikte aynı ciddiyetle bilgilendirmeyi de amaçlıyor.
Kitabın bu amacı gerçekleştireceğine olan inancımla katkıları olan herkesi kutluyorum.

VELİ KONDAK - ORİON KİTABEVİ

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

IBAN:TR 18 0001 5001 5800 7290 3709 17

İhsan Sezal Tarafından Yazılan Diğer Kitaplar
Aynı Kategorideki Diğer Kitaplar
Beta Yayınları Tarafından Basılmış Diğer Kitaplar
İade Koşulları | Teslimat Kargo | Kredi Kartı Güvenliği | Gizlilik Prensipleri | Banka Hesapları | Kullanım Hakları ve İzinleri | İletişim

2007 Yılında Kurulan Kitabevimizin yayınlarının birçoğu uluslararası üniversitelerin kütüphanelerinde ve Türkiye'deki kütüphanelerde bulunmaktadır.Kitabevimiz ulusal ve uluslararası dağıtım ağına sahiptir.

  | Selanik Cad. No : 72/22 Kızılay Ankara. Tel : 0 312 417 78 35 - 0 545 405 73 60


Orion Kitabevi ® 2012 . Tüm Hakları Saklıdır.