Girişimcilik ve İş Kurma

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
35.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
28.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

1 İş Günü İçerisinde Tedarik Edilecektir.
ISBN
: 9786055145552
Basım Tar.
: 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 442
Ebat
: 16x24
Kitap No
: 156177

%20
İndirim

Orion Kitabevi | Hukuk, Ekonomi, İşletme, Mühendislik, Siyaset, Roman ve Birçok Alandaki Kitap Bir Arada…
&
︻Girişimcilik ve İş Kurma︻ | Ali Akdemir

Girişimcilik, iş ve sosyal yaşamın en önemli bir değeri olmuştur.Bu noktaya gelmek kolay olmamıştır.Zira, Türkiye’de gençler, işsizler, kadınlar ya da yaşlılar daha çok kamuda çalışmayı, o da olmazsa özel sektörde istihdam edilmeyi idea-lize etmişlerdir. Bunu kırmak kolay değildi elbette.Bir nevi paradigma, değerler, kanaatleri değiştirme işiydi insanları girişimciliğe yönlendirmek.Derslerde girişimci olmalısınız dediğimiz öğrencileri ikna etmek kolay değildi. ”Siz neden olmadınız?” sorusu hemen gelirdi.İşsizler için, aileler için, gençler için kurtuluş devlet kapısıydı.Ancak birden dönüşüm yaşamı verdi. Girişimcilik ve iş kurmak, en prestijli  kariyer yolu olarak değerlendirilmeye başlandı.Üniversitelerde girişimcilik dersleri, kursları verilmeye başlandı. Girişimcilik merkezleri kuruldu.KOSGEB girişimci olmak isteyenlere kredi sağladı, karşılıksız ödemelerde bulundu.Öğrenciler özgürlüğün, bağımsızlığın, çok harcamanın girişimcilik-ten geçtiğini fark etti.Halk girişimcilere daha çok saygı göstermeye başladı. Yoksulluk-tan çıkış girişimcilikle ilişkilendirildi.Yenilikçi, bilgi teknolojileri temelli girişimcilik katma değer arttır-mada önemli görülmeye başlandı.Vergi vermek, ihracat yapmak, istihdam sağlamak, ülkeye hizmet girişimcilikle buluştu.Bir de baktık ki, girişimcilik en önemli değer olmuş…Evet, ülkemizde, dünyada bugün bireysel bazdan ülke bazına ka-dar kurtuluşun adresi girişimcilikle ilişkilendirilmektedir.Yeni bir işletme kurmak, bayilik almak, franchising temelli, lisans anlaşmaları temelli iş kurmak da girişimcilik olarak anılmaktadır.

Dolayısıyla, kurtuluştan yoksulluğu yenmeye, zenginlikten kalkın-maya her konunun temelinde girişimcilik vardır, böyle bir algı da yer-leşik olmuştur. Bu noktada çarpıcı bir rakam verelim. Dünyanın en zengin 85 kişisinin serveti,en fakir 3.5 milyar insanın gelirine eşittir. Dünyada 2.5 milyar insan 2 doların ,1 milyar insan 1 doların altında gelirle yaşamaktadır. Gelir adaleti ancak, adil olduğu varsayılan piya-sada girişimcilikle mümkündür. Piyasa görüldüğü gibi normalde ada-letsizdir, yaygın girişimcilikle adalet olanaklıdır.Bu kitap çalışması da bu perspektiften hazırlanmıştır.Ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Çeşitli üniversitelerden çok yet-kin öğretim üyeleri bölümleri uygulama boyutuyla hazırlamışlardır. Bizlere de bu yazıların editörlüğü görevi kalmıştır.Girişimcilik adlı kitabımızın ders kitabı olarak hazırlanmış olması-na karşın, uygulamacılara, iş kurmak isteyenlere de yardımcı olacağını, olabileceğini ifade etmeliyim.

Kitap geleneksel içeriğin yanı sıra birçok yeniliği de içermektedir. Y Kuşağı fenomenine değinilmektedir kitabımızda. Y Kuşağı girişimci-liğini örnekleriyle, izdüşümleriyle açıklamaktayız. Bilgi teknolojileri temelli girişimcilik, markalaşmış girişimcilik örnekleri, girişimcilikte başarı koşulları, Türk kültüründe girişimcilik, aile işletmeleri  ve giri-şimcilik, girişimciliğin sosyolojisi muadil kitaplarda olmayan vurgular-dır.


 
 
 
 
  • A A

    Yeni ve güncel kitap..Teknik ve mevzuat bilgisi yanı sıra,motivasyonel içeriğe de sahiptir...

Ali Akdemir Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Girişimcilik ve İş Kurma
35,00 TL
28,00 TL
%

20

Yenilikçi Girişimcilik
22,00 TL
17,60 TL
%

19