0
Adet
0
Adet
0
TL
İnsan Kaynakları Yönetimi
İnsan Kaynakları Yönetimi
%20indirim
Liste Fiyatı :
41,00 TL
Orion Fiyatı :
32,80 TL
Kazancınız :
8,20 TL
Sosyal Medya Paylaşımları :
Kitap Bilgisi
ISBN : 9786055145866 | Basım Yılı : Mayıs 2016 | Baskı No : 1 | Sayfa Sayısı : 526 | Ebat : 16x24

"İnsan Kaynakları Yönetimi" | "Ali Akdemir", "Harun Demirkaya"

Yönetim bilimi nasıl ki klasik, neoklasik, modern ve postmodern yaklaşım ve teorilerden oluşuyorsa aynı tasnifleme insan kaynakları içinde geçerlidir. İnsan Kaynakları Yönetimindeki (İKY), kavram, teori ve yaklaşımların da geleneksel, davranışsal ve modern ve postmodern boyutları vardır. En nihayetinde yönetim ve üretim süreci adına yapılan saptamaların tamamı mal ve hizmet üretiminin yöneticiler ve çalışanlar olarak kategorize edilen İnsan Kaynakları (İK) tarafından nasıl başarılacağı üzerine kuruludur. Konu; “Yönetim nasıl olacaktır? İnsan Kaynakları nasıl çalıştırılacaktır? “sorularıyla ilgilidir. Postmodern bakışla birlikte eski-demode yeni-moda ayırımı sona ermiştir. İKY adına yönetim adına yapılan çalışmalar kümü- latiftir, bütünleşiktir, tamlaşmaktadırlar. Biri öncekini yok saymaz, eksiği tamamlar. Durumsal olarak eş anlı uygulanabilirler. Dolayısıyla İKY›nin de geleneksel olanları vardır, trendi olanları vardır. İkisi de birbirini tamamlar. Personel yönetimi, İKY diye birbirine zıt isimlendirmeler ve kategorilendirmeler İnsan Kaynaklarına kümülatif, bütünleşik, postmodern yaklaşımı dışlamaktadır. İş analizi, iş tanımı, kayıtlar yapılacak, idari faaliyetler yerine getirilecek, yanı sıra başarının insan kaynakları aracılığıyla geleceğine de kafa yorulacak, işe giren bir kişinin kariyer planı da yapılacak, onun birikimiyle markalaşmak da söz konusu olacak. Dar anlamda maliyet öğesi olanda insan kaynağıdır, örgütü başarıya ulaştıracak stratejik nitelikte katkı verecekte insan kaynağıdır. En alt kademede bedensel olarak çalışan görevli de insan kaynağıdır, entelektüel dehasıyla, uzmanlığıyla, liderliğiyle katkı veren CEO da insan kaynağıdır. Diğer yandan İKY sadece kar amaçlı işletmeleri ilgilendirmemektedir. Kar amaçsız fakat İK ve İKY ile başarıya ulaşacak devleti, ülkeyi, yerel yönetimleri, STK’ları, Kamu kurumlarını da ilgilendirmektedir. Kar bir detaydır. Önemli olan gelir arttırmak, gider azaltmak, etkin olmak, yenilikçi olmak, kısaca başarılı olmaktır. Bu ilkelerde genel anlamda devlet için, kamu kurumları için, yerel yönetimler için, işletmeler için, nihayet üçüncü sektör olan STK’lar için de geçerlidir.

VELİ KONDAK - ORİON KİTABEVİ

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

IBAN:TR 18 0001 5001 5800 7290 3709 17

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplar
Orion Kitabevi Tarafından Basılmış Diğer Kitaplar
İade Koşulları | Teslimat Kargo | Kredi Kartı Güvenliği | Gizlilik Prensipleri | Banka Hesapları | Kullanım Hakları ve İzinleri | İletişim

2007 Yılında Kurulan Kitabevimizin yayınlarının birçoğu uluslararası üniversitelerin kütüphanelerinde ve Türkiye'deki kütüphanelerde bulunmaktadır.Kitabevimiz ulusal ve uluslararası dağıtım ağına sahiptir.

  | Selanik Cad. No : 72/22 Kızılay Ankara. Tel : 0 312 417 78 35 - 0 545 405 73 60


Orion Kitabevi ® 2012 . Tüm Hakları Saklıdır.