"Sermaye Piyasası Temel ve Teknik Analiz Yöntemleri"

Ekin Yayınevi

Liste Fiyatı :
16.50 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
15.20
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786053273639
Basım Tar.
: Ağustos 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 188
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 159120

%7
İndirim

"Sermaye Piyasası Temel ve Teknik Analiz Yöntemleri" & "Turgay Münyas"

Bu kaynakta, hisse senedi piyasalarında yatırımcıların kullanması gerekli analiz tekniklerine değinilmeye çalışılmış ve kaynak yatırımcılar için bir rehber niteliğinde olması gayesi ile hazırlanmıştır.

Yatırımcıların piyasada doğru yatırım yapmak için dikkat etmesi gereken o kadar çok konu var ki bunu takip etmek için yatırımcıların çok zaman harcamaları ve büyük uğraş vermeleri gerekmektedir. Bu kimi zaman yatırımcının ilgi duyduğu hisse ile ilgili bilanço ve diğer finansal veriler, kimi zaman KAP'a düşen önemli bir haber, kimi zaman hissenin geçmiş dönem fiyat grafikleri olabilir. Burada önemli olan yatırımcının finansal okuryazarlığıdır. Sermaye piyasalarında özellikle de hisse senedi ve foreks gibi günlük konjektürden çabuk etkilenen piyasalarda finansal okuryazar olmadan başarılı olmak nerdeyse imkansiz hale gelmiştir.

Çalışmanın asıl amacı, sermaye piyasalarında yatırımcıların finansal okuyazarlığına ve finansal farkındalığına katkı sağlayıp, yatırımcıların duygusal kararlar yerine rasyonel karar almasına yardımcı olmaktır.


 
 
 
 
Turgay Münyas Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Ekin Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Para-Banka ve Finans
40,00 TL
32,00 TL
%

20