0
Adet
0
Adet
0
TL
Satış Yönetimi
Satış Yönetimi
%20indirim
Liste Fiyatı :
37,00 TL
Orion Fiyatı :
29,60 TL
Kazancınız :
7,40 TL
Sosyal Medya Paylaşımları :
Kitap Bilgisi
ISBN : 9786059524087 | Basım Yılı : 2017 | Baskı No : 1 | Sayfa Sayısı : 440 | Ebat : 16 24 cm

SATIŞ YÖNETİMİ VE PROFESYONEL SATIŞÇILIK, profesyonel satışçıların ve satış yöneticilerinin, ümitle açıp kazançla kapatabilecekleri bir çalışma olması amacıyla hazırlanmıştır. Umarız, profesyonel satışçılar ve satış yöneticileri, bu amacımıza dönük olası beklentilerini bu çalışmamızda bulabilirler.Satış, diğer pazarlama bileşenlerinin de etkileşimiyle pazarlamanın eylem yönü olarak nitelendirilebilir. Arz eksiği ekonomilerinde satış sorun değildi. Arz fazlası olan ve günümüzde bilişim teknolojisi eksenli “yeni ekonomilerde” ise, satış, bir defalık satışın ötesine geçmiş, sanal iletişim kuşatması altında bulunan hedef tüketici/müşterilerin beklentilerini tatmine dönük biçimde, ömür boyu marka bağlılığının sağlanması büyük bir önem kazanmıştır. Bu kazanım için satış görüşmelerinin, KAZANDIR/KAZAN eksenli ve NAIDAS satış formülü çerçevesinde gerçekleştirilmesi beklenir.Yönetimde, hedef tüketici/müşterinin memnuniyetinin insan kaynakları memnuniyetine, ortaklar memnuniyetinin ise, hedef tüketici/müşteri memnuniyetine bağlı olabileceği gözden uzak tutulmamalıdır. Hedef tüketici/müşteri beklentilerinin ötesine geçebilmek, satış ve müşteri ilişkileri yönetiminin odak noktası haline getirilebilmelidir.Bu çalışmamızda, satışçı; bir profesyonel, diplomat, yönetici, psikolog, ilişki yönetmeni, görüşmeci, danışman, planlamacı, öğretmen, rekabetçi savaşçı vb. özellikleriyle ele alınmaktadır. Satış işlevlerini gerçekleştirebilmek için profesyonel satışçının, “all-in-one”/bütüncül olarak yetiştirilmesi, beklenen işlevleri için gerekli yetki ve kaynaklarla da donatılması gerekir. Bu yönüyle profesyonel satışçı, hem doğru işi seçen hem de işi doğru yapan bir kişi olabilmelidir. Bu yetkinlik ve etkinlikte, satış yönetiminin, hem profesyonel satışçıya hem de performansına aynı ölçüde önem vermesi beklenir.Satış yönetimi, bir işletmede veya stratejik birimde, bir bakıma, geleceğe dönük “ilk vuruşu” yapan bir birimdir. Mevcut ve yeni ürün portföyünün gelecek dönem/yıl satışlarına ilişkin beklentileri/tahminleri/planları nedir? Bu soruya verilecek cevaba göre, diğer işletme birimleri, etkileşimli bir biçimde, kendi durumlarını belirleyebilecektir. Bu etkileşim, paydaşlar değeri (elde edilen yarar>katlanılan bedel) zincirinin oluşturulması için de gereklidir.Sadece diğer işletme birimleri değil, satış yönetimi de bu tahminler doğrultusunda, kendi işlevlerini yeniden düzenleyecektir. Bu amaçla satış yönetiminin, satış gücü için yeni satışçıların tedariki, seçimi, yeni ve mevcut satışçıların eğitimi, satışçıların yetkin bir biçimde örgütlenmesi, bölgelere ayrılması ve koordinasyonu, ücretlendirilmesi, motivasyonu/güdülenmesi, satış bütçe ve kotalarının oluşturulması, kaynak ve yetki sağlanması/sorumluluk verilmesi, denetimleri, performanslarının değerlemesi vb. satış yönetimi işlevlerini etkinlikle yerine getirmesi beklenir. 

VELİ KONDAK - ORİON KİTABEVİ

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

IBAN:TR 18 0001 5001 5800 7290 3709 17

Muhittin Karabulut Tarafından Yazılan Diğer Kitaplar
Aynı Kategorideki Diğer Kitaplar
Orion Kitabevi Tarafından Basılmış Diğer Kitaplar
İade Koşulları | Teslimat Kargo | Kredi Kartı Güvenliği | Gizlilik Prensipleri | Banka Hesapları | Kullanım Hakları ve İzinleri | İletişim

2007 Yılında Kurulan Kitabevimizin yayınlarının birçoğu uluslararası üniversitelerin kütüphanelerinde ve Türkiye'deki kütüphanelerde bulunmaktadır.Kitabevimiz ulusal ve uluslararası dağıtım ağına sahiptir.

  | Selanik Cad. No : 72/22 Kızılay Ankara. Tel : 0 312 417 78 35 - 0 545 405 73 60


Orion Kitabevi ® 2012 . Tüm Hakları Saklıdır.