0
Adet
0
Adet
0
TL
Stratejik Finansal Yönetim
Stratejik Finansal Yönetim
%20indirim
Liste Fiyatı :
40,00 TL
Orion Fiyatı :
32,00 TL
Kazancınız :
8,00 TL
Sosyal Medya Paylaşımları :
Kitap Bilgisi
ISBN : 9786059524209 | Basım Yılı : 2017 | Baskı No : 1 | Sayfa Sayısı : 620 | Ebat : 16 x 24 cm

Klasik finansal yönetim ve buna dayalı kararlar, kaynakları uygun koşullarda elde etmeye ve reaktif finansal politikalar üzerine odaklanmaktadır. Modern çerçevede finansal yönetim ise, öncelikli olarak kaynakların etkin ve verimli şekilde kullanımı üzerine proaktif yaklaşımlar geliştirerek daha rekabetçi finansal politikaların oluşturulmasına katkı sağlamaktadır. Stratejik finansal yönetim kavramı ise modern finans ve yatırım kararlarına stratejik bir bakış açısı kazandırmaktadır.Stratejik Finansal Yönetim kitabı, dört farklı ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, finans ve stratejik karar verme konuları vurgulanmaktadır. Bahsi geçen bölüm içerisinde, finansal stratejinin kapsamı, finans yöneticisinin stratejik planlamadaki rolü ve stratejik finansal karar verme süreci gibi hususlar ele alınmaktadır. Diğer bölümde ise, stratejik dönen ve duran varlık yönetimi hakkında bilgi verilmektedir. Bu bağlamda, stratejik nakit, menkul kıymet, alacak, stok ve duran varlık yönetimi konuları incelenmektedir. Stratejik finansal kararlar konusu ise, üçüncü bölümün içeriğini oluşturmaktadır. Bu bölüm içerisinde, stratejik finansmana etki eden faktörler ve stratejik borçla ve özkaynakla finansman yaklaşımları açıklanmaktadır. Finansal karar almada güncel trendler hakkında bilgi vermek amacıyla; veri madenciliği, belirsizlik altında karar verme, temel ve teknik analiz, birleşme ve devralma süreci, kriz, kar dağıtım politikaları ve işletme başarısızlıkları gibi temel alanlar son bölümde ele alınmaktadır.Bu eser, lisans ve lisansüstü seviyesindeki öğrenciler için strateji ve finans alanında yer alan literatüre katkı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Ayrıca, çalışmanın araştırmacı ve sektör uzmanları için de önemli bir kaynak olması beklenmektedir. Bu vesileyle kitabın bütün okuyuculara faydalı olmasını dileriz.

 

ŞADİMAN KONDAK

HALK BANKASI MEŞRUTİYET ŞUBESİ / ANKARA

IBAN:TR 02 0001 2009 3870 0009 000997

HESAP NO:09000997

ŞUBE KODU:0387

Aynı Kategorideki Diğer Kitaplar
Orion Kitabevi Tarafından Basılmış Diğer Kitaplar
İade Koşulları | Teslimat Kargo | Kredi Kartı Güvenliği | Gizlilik Prensipleri | Banka Hesapları | Kullanım Hakları ve İzinleri | İletişim

2007 Yılında Kurulan Kitabevimizin yayınlarının birçoğu uluslararası üniversitelerin kütüphanelerinde ve Türkiye'deki kütüphanelerde bulunmaktadır.Kitabevimiz ulusal ve uluslararası dağıtım ağına sahiptir.

  | Selanik Cad. No : 72/22 Kızılay Ankara. Tel : 0 312 417 78 35 - 0 545 405 73 60


Orion Kitabevi ® 2012 . Tüm Hakları Saklıdır.