21. Yüzyılda Avrupa

Seçkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
41.90 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
39.81
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9789750240645
Basım Tar.
: Aralık 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 464
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160486

%4
İndirim


︻21. Yüzyılda Avrupa (Riskler, Fırsatlar, Yeni Politik Tartışmalar)︻ | Ramazan İzol, Senem Atvur, Tolga Öztürk

Her bir bölümü farklı disiplinlerden gelen akademisyenler tarafından kaleme alınan bu kitapta, Avrupa Bölgesi makro ölçekte ve kendi iç dinamikleri ile ele alınmıştır. Avrupa Bölgesi, Avrupa Birliği'nin politikalarını da kapsayacak şekilde geniş bir perspektifle incelenmiştir. Bu çerçevede, öncelikle Avrupa'nın farklı anlamları kimlik, kültür ve toplumsal ilişkiler bağlamında değerlendirilmiştir. Avrupa'daki siyasi birlik fikri Suriye krizi sonrasında yaşanan mülteci akınının yarattığı güvenlik sorunları ile birlikte irdelenmiştir.

Dünyadaki en büyük ekonomik güçleri içinde barındıran Avrupa bölgesinin ekonomik dinamikleri ve Avrupa Birliği'nin uzay ve turizm gibi yeni politika alanları da kitap çerçevesinde ele alınan konular arasında yer almaktadır. Çalışmada Avrupa Birliği'nin ABD, Latin Amerika ve Orta Asya ile ilişkileri incelenirken, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri de ayrı bir bölümde ele alınmıştır.

Avrupa'yı çokboyutlu bir bağlamda değerlendiren bu çalışma, uluslararası ilişkiler başta olmak üzere farklı bölümlerden öğrencilerin yanında Avrupa'daki güncel tartışmalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese hitap etmektedir.


 
 
 
 
Ramazan İzol Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Seçkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler