Adli Bilimciler Derneği III. Ulusal Sağlık Hukuku Kongresi

Seçkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
82.50 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
78.38
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9789750239786
Basım Tar.
: Ekim 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 469
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 159746

%4
İndirim

Orion Kitabevi | Hukuk, Ekonomi, İşletme, Mühendislik, Siyaset, Roman ve Birçok Alandaki Kitap Bir Arada…
&
︻Adli Bilimciler Derneği III. Ulusal Sağlık Hukuku Kongresi (Bursa 23 – 25 Nisan 2016)︻ | İ. Hamit Hancı, Yener Ünver

Adli Bilimciler Derneği tarafından 23-25 Nisan 2016 tarihlerinde III. Sağlık Hukuku Kongre'si Bursa'da düzenlenmiştir. Kongre, yurt içi ve yurt dışından yoğun katılım ile gerçekleşmiştir. Kongrede yurtdışında olduğu gibi, ülkemizde de önemi hızla artan bir konu olan sağlık hukukuna ilişkin bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı sağlanmıştır.

Sağlık ve hukuk alanında çalışan profesyoneller ve akademisyenlerin katkıları ile konuya ilişkin sorunlar değerlendirilmiş, bilgi paylaşımının yanı sıra çözüm önerileri de getirilmiştir. Kongrede, tıbbi uygulama hataları, aydınlatılmış onam, klinik çalışmaların hukuki boyutu, organ transplantasyonu, geleneksel ve tamamlayıcı tıpta malpraktis, uluslararası sağlık hukuku, maluliyet raporları, olgun çocuk ilkesi, hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarının sorumlulukları gibi pek çok konu hakkında bildiriler sunulmuştur.

III. Sağlık Hukuku Kongre'sinde, sağlık ve hukuk gibi insan hayatının temelinde yer alan iki konunun aynı platformda birleştirilmesinin önemi vurgulanmış ve önümüzdeki yıllarda da devamı planlanmıştır.


 
 
 
 
İ. Hamit Hancı Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Seçkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler