Andante Müzik Dergisi Yıl: 19 Sayı: 187 Mayıs 2022

Andante Dergisi

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
23.75
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000044411
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 80
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 80.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 20.00 cm x 30.00 cm
Kitap No
: 789538

%5
İndirim

Klasik Müzikte Mayıs Ayı Gündemi

19 yıldır kesintisiz her ay yayımlanan Andante Dergisi, Andante Dergisi Mayıs sayısının kapağına, 40 yılı aşkın sanat yaşamında Türk operasına solist, müdür ve sanat yönetmeni olarak hizmet eden ve bu Mayıs ayında emekliye ayrılacak olan Suat Arıkan'ı taşıyor. Duayen sanatçımızla, İsmail Hakkı Aksu söyleşiyor. Serhan Bali, İncir Çekirdeği adlı köşesinde, Murat Cem Orhan'ın CRR Konser Salonu'nun başında geçirdiği beş ayı değerlendiriyor. Ayşe Yavaş, başarılı piyano ikilimiz Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner ile söyleşiyor.

Menekşe Tokyay, birden fazla müzik aletini belli bir yeterlilik seviyesinin üzerinde çalan, üstelik bu yeteneğini bestecilikle de taçlandıran genç müzisyenlerimizden Aleksandra Nadin Bolşen'le söyleşiyor. Emre Aracı, geçtiğimiz Mart ayında çıkan Londra'da Türk İzleri adlı kitabının içerdiği birbirinden farklı konulara değiniyor. Menekşe Tokyay, ENKA Sanat'ın Sanat Direktörü Gül Mimaroğlu ve ENKA Sahne projesinin Sanat Yönetmeni Cihat Aşkın'la söyleşiyor.

Andante'nin Mayıs sayısında Mert Yeşilmenderes, yaşamını uzun yıllardır Almanya'da sürdüren Türk besteci Zeki Evyapan'la sanat yaşamının uğrak noktalarını konuştu. Yiğit Günsoy, 24 yıllık dostu olan, Wagnerve Strauss operalarının aranan sesi, soprano Gabriele Maria Rongeile sohbet etti. Birbirinden leziz yemek tariflerinin yer aldığı Al dente köşesinin bu ayki konuğu ise, falafel tarifiyle, kontrtenor Kaan Buldular.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Andante Dergisi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
30,00 TL
28,50 TL
%

5