Andante Müzik Dergisi Yıl: 19 Sayı: 190 Ağustos 2022

Andante Dergisi

Liste Fiyatı :
30.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
28.50
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 3990000047101
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 80
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 80.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 20.00 cm x 30.00 cm
Kitap No
: 793804

%5
İndirim

Andante Dergisi Ağustos sayısının kapağına, piyano çalmak için doğmuş bir yıldızı, piyanist Yıldız Çiçek Sivri'yi taşıyor. Menekşe Tokyay; Yıldız Çiçek Sivri ile Fransız Barok dönem eserlerinden oluşan yeni kaydı ve müzikal yolculuğuna dair sohbet ediyor.

Andante Dergisi'nin Ağustos sayısında; 150. Doğum Yılı olan 2022 senesinde dünya üzerinde pek çok konser ve kültürel etkinliklerle anılan Aleksandr Skryabin'i Yiğit Salih Koy kaleme alıyor. Ayşe Öktem; piyanist Jerfi Aji ile yeni albüm kaydı ve Skryabin üzerine sohbet ediyor. Murat Özkoyuncu; Skryabin'in yaşamı boyunca sık sık dile getirdiği ve belki de yaratıcı gücünün motto'su haline gelen "sezgisellik" kavramı bağlamında, bestecinin kayıtlarına dair önerilerde bulunuyor.

Muzaffer Çorlu, nöropazarlama ve müzik üzerine değerlendirmelerini anlatıyor. Yiğit Günsoy ise; Zeffirelli (Zefirelli) ve Levine'in (Levin'in) ortak ürünü olan La Bohème operasını kaleme alıyor. Birbirinden leziz yemek tariflerinin yer aldığı Al dente köşesinin bu ayki konuğu ise, karabuğday salatası tarifiyle keman sanatçısı Özgecan Günöz.

www.andante.com.tr adresinden klasik müzik dünyasını takip edebilir, kendinize ve sevdiklerinize Andante aboneliği hediye edebilirsiniz.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler