Avrupa Birliği'ni Anlamak

BigBang Yayınları

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
21.25
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786054665129
Basım Tar.
: 2014
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 382
Ebat
: 13,5 X 19,5 cm
Kitap No
: 150765

%15
İndirim


︻Avrupa Birliği'ni Anlamak︻ | John McCormick

Yüzlercesinin arasında oldukça yararlı bir ders kitabı… Avrupa entegrasyonu denen fenomen hakkındaki bu kitap Avrupa Birliği’nin ekonomik, siyasi ve kanunî sistemlerinin karmaşıklığını kısa ve öz bir şekilde ele almayı başarmasıyla dikkat çekiyor.
Giedrius Surplys, Journal of European Affairs

28 üye ülkesi ve neredeyse yarım milyara yaklaşan nüfusuyla Avrupa Birliği dünya sahnesinde oldukça büyük bir aktör. Avrupalıların yaşam tarzlarıyla beraber dünyanın geri kalan kısmının Avrupa’yla kurduğu ilişkileri de değiştirdi. Yine de şu sorular büyük ölçüde yanlış anlaşılmıştır veya birçoğu için gizemini korumaktadır:

Avrupa Birliği ne işe yaramaktadır ve Avrupalıların hayatında nasıl etkileri olmuştur?
“Avrupa” denilince akla gelen şeyde nasıl bir değişikliğe sebep olmuştur?
Avrupa’nın dünyadaki rolünü ne ölçüde değiştirmiştir?
Avrupa Birliği’ni tanımak için kısa ve anlaşılabilir bir kaynak arayan herkes için yazılan, John McCormick’in çok-satan bu ders kitabı Avrupa Birliği’nin ne işe yaradığı konusunda kısa ama derin bir inceleme sunuyor. Avrupa Birliği’nin tarihi ve kurumlarını; Avrupa entegrasyonunun altında yatan esasları; Avrupa Birliği’nin üye ülkeleri ve vatandaşları üzerindeki etkisini ve Avrupa Birliği siyasasının evrimini ve etkilerini inceliyor. Tamamen gözden geçirilen yeni beşinci edisyonunda Avrupa’nın hikâyesini Lizbon Antlaşması’nın değerlendirilmesine, global ekonomik krizin yansımalarına ve 2010-11’in avro bölgesi krizine kadar güncelliyor.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
BigBang Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler