Bilge Minik Dergisi Sayı: 65 Ocak 2022

Bilge Çocuk Dergisi

Liste Fiyatı :
19.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
18.05
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000075587
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 48
Kağıt Tipi
: Kuşe
Ağırlık
: 190.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 21.00 cm x 29.50 cm
Kitap No
: 780768

%5
İndirim

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin 65. sayısı çıktı. Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan'ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.
Evde Etkinlik
Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergidir. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini destekleyici niteliktedir. Bu doğrultuda çocukların okuma serüvenlerinin başlangıcını keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sayfalarda yer alan "Ebeveynlere Not" bölümleri, çocukların yapılan çalışmalarda temel motor becerileri ile kaslarının işlev kazanması, araştırıcı ve sorgulayıcı çalışmalar ile zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması noktasında ebeveyn desteğinin nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik ediyor.

Bu ay neler var?
Derginin bu sayısında içtiğimiz su nereden gelir, sorusuna cevap arıyoruz. Çeşmemizden şırıl şırıl akan suların nereden ve nasıl geldiği gibi bilgilerin yanında, çocukların öğrenmelerini kolaylaştıracak deneyler, bulmaca, bilmece ve etkinliklere de yer verilmiştir.

Hayvanlar âleminden kıskaçlı yengecin özellikleri, Peygamber Efendimiz'in (SAV) hayatından örnekler de sayfalara taşınmıştır. Dergi içinde kesme, yapıştırma; dikkat, zekâ ve el becerileri geliştiren etkinliklerle çocuklar eğlenceli vakitler geçirecek.

Emeği Geçenler
Osman Turhan'ın Genel Yayın yönetmenliğini yaptığı derginin Ocak sayısında Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan, Esma Genç, İbrahim Oğuz, Burhan İstenci, Bestami Yazgan, Tuğba Coşkuner, Esin Baytar, Yusuf Pehlivan, Yavuz Girgin, Figen Yaman Coşar, Murat Tanhu, Büşra Önder, Selma Sanlısoy Yıldız, Merve Gülcemal, Said Aveder ve Müslüm Kaplan gibi tecrübeli isimler yer alıyor.
Keyifli hediyeler!
Derginiz ile bu ay geometrik bütünleme zekâ oyunu ve minibüs maketi ile çıkartma hediye ediliyor.
Miniklerimizin en sevdiği bölüm kendi kapağını tasarlama bölümü de dergi içinde onları bekliyor.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Bilge Çocuk Dergisi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
20,00 TL
19,00 TL
%

5