Bütüncül Eğitim

Yeni İnsan Yayınevi

Liste Fiyatı :
76.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
72.20
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257537742
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 448
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 356.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 13.00 cm x 21.00 cm
Kitap No
: 792275

%5
İndirim

Çocuklar ve yetişkinler, kendi içlerinde çoğu zaman kullanmadıkları, muazzam bir potansiyele sahiptir. Fırsatlar ve krizlerle dolu bu yüzyılda, çocuklara eğitim hayatlarında eşlik etmek için onların fiziksel, duyusal, bilişsel, sosyal ve içsel gelişimini etkileyen tüm faktörleri, tutarlı ve incelikli bir şekilde düşünmemiz gerekir.

Bütüncül eğitim, çocuğun tüm bu yönlerini birleştiren bir yaklaşımdır. Evrenseldir, tüm kültürlere uygulanabilir. Dahası çocukların kişiliklerine ve ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

Bütüncül eğitimin amaçları; sağlıklı, güçlü, esnek, çevik ve dayanıklı bir beden ile keskin duyular geliştirmektir. Samimiyet, cesaret, merhamet, ölçülülük, iş birliği ve bilgelik gibi temel insani değerleri yeşertmektir. Her çocuğu, benzersiz niteliklere sahip, eşsiz bir insan yapan şeyleri keşfetmektir. Dürüstlük ve ahlakın yanı sıra, estetik bir algı edinmektir.

Fabrice Dini uzun yıllar bütüncül eğitim, yoga ve bilinçli farkındalık üzerine çalıştı. İsviçre'de ve Hindistan'da çeşitli okullar kurdu. Bu okullarda dersler vermeye devam ediyor. Ayrıca pek çok okulun açılmasına fikirleriyle ilham veriyor.

Eğer öğretmenseniz bu kitap size ideal bir arkadaş olacak. Eğer ebeveynseniz bu kitapta, ailenize neşe ve derin tatmin kaynağı katacak yeni yaklaşım ve araçlar bulacaksınız. Pedagog ya da psikolog iseniz 500'den fazla uygulama bulacaksınız. Eğer öğrenciyseniz kendi kendine bilgi edinmek için kendi hızınıza ve yeteneklerinize göre öğrenme araçlarını keşfetme fırsatını yakalayacaksınız.

Bütüncül eğitim ile geleceği şekillendiren bir kaynağa erişip bulunduğunuz çevreyi olumlu yönde dönüştüreceksiniz.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Yeni İnsan Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
İnternet Temelli Eğitim
50,00 TL
42,50 TL
%

15

YKSDİL Right Track
40,00 TL
38,00 TL
%

5

LYS Sınav Sözlüğü
23,15 TL
21,99 TL
%

5