Cins Dergisi Sayı: 82 Temmuz 2022

Cins Dergisi

Liste Fiyatı :
19.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
18.05
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 3990000097811
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 68
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 68.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 21.00 cm x 30.00 cm
Kitap No
: 793297

%5
İndirim

"Gülüyorsun/ Çünkü Yanlış Anladın" dizeleriyle 82. sayısı yayımlanan Cins, okurlarını selamlıyor!
DOSYA VE RIDVAN ŞENTÜRK SÖYLEŞİSİ
Daha önce "öfke", "aşk", "yeniden başlamak" ve "cahillik" temalarıyla okurunu selamlayan Cins, Temmuz sayısında ise; "Gülme Teorileri", "Müzik ve Kimlik", "Postmodern Kaos ve Sinema" kitaplarıyla tanıdığımız Rıdvan Şentürk ile gülmenin ve mizahın felsefi kökenleri hakkında kapsamlı bir söyleşiye yer veriyor. İlgililerin istifade edeceği bu söyleşinin yanında; Can Acer'in "Gülme Üzerine Notlar", Samed Karataş'ın "Gibilemek" ve Yasin Taçar'ın "Nasreddin Hoca'ya Bir Başka Açıdan Bakmak" yazıları ise dosyayı farklı açılardan katkı sağlıyor.
İSMAİL HALİS SÖYLEŞİSİ
Cins Temmuz sayısında İsmail Halis söyleşisiyle düşünce serüvenimizin başladığı Orta Asya topraklarına gidiyor. İsmail Halis ile gerçekleştirmiş olduğu Semerkand programı özelinde, coğrafyanın bilinmeyenlerini, tarihini, güncel ahvalini ve Türkiye ile olan bağını, çok özel notlarla Cins için konuştuk.
YAZI DİZİSİ: ÖMER ERDEM- GÜNLER ÇÖZÜLDÜKÇE.
Şiir ve yazılarıyla, okurların yakından tanıdığı Ömer Erdem, popüler ve dondurulmuş olan Sezai Karakoç imgesine karşı, kendi anı ve hatıraları üzerinden, gerçeklikle mündemiç, alternatif bir Sezai Karakoç haritası çizmeye devam ediyor. Sezai Karakoç'un önemini ve büyüklüğünü esas zeminler üzerine kurarak anlatan bu seri, aşk merkezli beşinci metniyle, yine ilginç anekdot ve gözlemlerle Cins okurlarıyla buluşuyor.

YAZI DİZİSİ: MUHAMMED YAZICI - TARİHTEN ÖNCE
Muhammed Yazıcı, Cins'in 82. sayısında insanlık tarihinin en eski yerleşim ve medeniyet coğrafyalarından, çeşitli yerel dil ve inançlarla bezenmiş olan Çin'i; dini inançlar ve bu inançların dayandığı felsefi kavramlar üzerinden irdeliyor. Yazıcı'nın yorumları İslam tarihini ve komşu inançları tahlil etmek adına önemli veriler sunuyor.
CİNS'İN TEMMUZ SAYISI KADROSU
Güven Adıgüzel, Sadık Yalsızuçanlar, Ömer Erdem, Rıdvan Şentürk, Abdullah Harmancı, Yasin Taçar, Turgay Anar, Güray Süngü, Savaş Ş. Barkçin, Hüseyin Atlansoy, Cahit Yıldız, Zana Öngenç, Musa Yaşaroğlu, Muhammed Yazıcı, Samed Karataş, Can Acer, Eray Sarıçam, Saadettin Acar, Ahmet Melih Karauğuz, İsmail Erdoğan, Zafer Acar, Yasin Eker, İsmail Halis, Mavi Çınar, Hasan Aycın, Mustafa Ulusoy Cins 'in 2022 Temmuz sayısı yazarları.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler