Çocuklar İçin Zorlayıcı Davranışları Dengeye Getiren Metaforik Hikayeler Yazmak

Luna Yayınları

Liste Fiyatı :
55.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
52.25
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786258442199
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 113
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 113.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 21.00 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 780932

%5
İndirim

Türkiye'de bir ilk olan bu kitabı; anne babalara, öğretmenlere ve çocuklarla çalışan profesyonellere, çocukların davranışsal durumlarına özel hikâyeler yazılabileceğini anlatabilmek için kaleme aldım. Amacım, çocuklarda zaman zaman ortaya çıkan zorlayıcı davranışları, eğlenceli ve hızlı bir şekilde dönüştürüp nasıl dengeye getirilebileceğinin keşfedilmesine rehberlik etmektir. Peki, rehberiniz kimdir, kısaca tanımak ister misiniz? 
 
Adana doğumluyum. Evliyim; iki oğlum ve bir de kedim var. Büyük çoğunluğu Adana'da geçen hayatım:

2002 yılında Çukurova Üniversitesi Fizik bölümünden (pedagojik formasyonlu) mezun oldum. Kısa bir süre eğitim kurumlarında stajyer öğretmenlik yaptıktan sonra özel sektörde satış-pazarlama alanında çalışmaya başladım.

2005 yılında yüksek lisansımı yine aynı üniversitede MBA yaparak tamamladım.
2012-2013 yıllarında Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı "Profesyonel Yaşam Koçluğu" ve "Öğrenci Koçluğu" eğitimlerini aldım.

2014 yılında eğitimciliğe geri dönerek, hem koçluk seanslarımı yaptığım hem de çocukların akademik süreçlerine katkı sağlamak için eğlenerek öğrenme atölyeleri düzenlediğim bir merkez açtım.

14 yıl kadar gıda ve elektronik sektörünün lider şirketlerinde satış müdürlüğü yaptıktan sonra, 2019 yılında kurumsal kariyerimi noktalayarak merkezimdeki faaliyetlere ve hikâyeleştirme çalışmalarına odaklandım. 
 
Hikâyelerle olan yolculuğum, 2020 yılında dünyanın ileri gelen yazarlarından Seth Godin'in, ünlü yazar Bernadette Jiwa ile ortak gerçekleştirdiği 6 haftalık "Story Skills Workshop" eğitimine katılmamla farklı bir boyut kazandı. Sonrasında aldığım eğitimleri, edindiğim tecrübeleri ve yaptığım araştırmaları bir araya getirerek, çocukların zorlayıcı davranışlarını dengeye getirmeyi amaçlayan metaforik hikâye yazma metotları geliştirmeye başladım. Bu metotlarla yazdığım hikâyeleri öğrencilerimle yaptığım seanslarda ve küçük oğlumun büyüme sürecinde kullandım. Güzel sonuçları neticesinde bunları, ilgilenen herkesle paylaşmaya karar verdim.
 
Bundan sonraki süreçte, yetişkinlere ve çocuklara yönelik çalışmalarımı; yeni kitaplarımla, web sitem www.nihalaltunsuzer.com üzerinden ve online platformlarda gerçekleştireceğim bireysel seanslar ve eğitimlerle sürdürmeye devam ediyor olacağım. Bir gün bir yerlerde rastlaşmak dileğiyle.
 
Nihal ALTUNSÜZER
Eğitimci / Hikâye Becerileri Uzmanı / Profesyonel Koç


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Luna Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Gelişen Zihin
44,00 TL
41,80 TL
%

5

Kaygının Karşı Yakası
45,00 TL
42,75 TL
%

5

Ey Travma Bizden Uzak Dur!
39,00 TL
37,05 TL
%

5

Bebek Albümü (Mavi)
135,00 TL
128,25 TL
%

5