Değişiklikler Asla Kendiliğinden Olmaz

Kitap Dünyası

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
23.75
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786053515067
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 115
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 115.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 15.00 cm x 21.00 cm
Kitap No
: 793747

%5
İndirim

Bu kitap, çeşitli konulara değinen kısa denemelerden oluşuyor. Yazar, adaletin temelleri, önyargı mekanizması, mülteci sorunu, cinsel istismar, kitap okumanın önemi, Kovid pandemisinden yorgun düşmüş bir dünyada hayatta kalma yeteneği ve diğer konular hakkında yazıyor.
Yazar, budenemeler ile bize insanlığın durumuna dair değerli bilgiler sunuyor ve günümüz dünyasını, ailesi ile bir mülteci kampına sıkışıp kalmış bir bebeğin gözünden göstererek, derin bir empati duygusu sergiliyor.
Kitap, çağdaş dünyanın bazı önemli sorunlarının tartışılmasını teşvik edecek argümanlar içeriyor.
Klinik Psikolog ve İnsan Hakları Aktivisti / Einar Hjørleifsson

Yazar, eserinde yer alan 16 denemede önemli ilmi mesele ve yansımalara ışık tutuyor. Kitapta yer alan, dünyadaki kaynaklara ilişkin dağılımlar, hayatımızı nasıl yaşamamız gerektiği, adalet ve çeşitli politik sistemlere dair düşünceleri okumak oldukça ilginçtir.
Ayrıca mülteci ve onların yaşadığı krizleri, kendisi de bir göçmen olan yazar tarafından okumak enteresandır. Ülkemde, mülteci olmanın nasıl bir şey olabileceğine dairbazı yeni düşüncelerde edindiğimi söylemeliyim.
Yazar ayrıca eserinde farklı ülkelerdeki kürtaj konusu ve mevzuatı hakkında çok fazla bilgi aktarıyor. Farklı denemelerinde beni, bir dizi etik ve ahlaki konuya dair bir dünya yolculuğuna çıkardığını söyleyebilirim. Bu kitap ile yazar aklıma birçok varoluşsal soru getiriyor.
Uzman Eğitimci / Mette Askeland Thuen

Selim Dorak, bu eserinde, insanoğlunun günümüzde karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmenin yollarına işaret ediyor. Küresel ısınma, savaşlar, gıda kıtlığı, mülteci krizleri, tüm dünyada milyonlarca insanın hayatını zindan ediyor.
Kitaptaki on altıdenemenin ana fikri, birbirimize sevgi ve saygı ile davranmamızın ne kadar gerekli olduğu ve davranış ve konuşma şeklimizin sosyal statüden çok daha önemli olduğudur. Selim Dorak'ın adalet ve modern hayatın unsurları hakkındaki düşünceleri, okuyuculara müthiş bir ışık tutuyor ve onları bir duruş sergilemeye davet ediyor.
Uzman Eğitimci, Yazar ve İnsan Hakları Aktivisti / Svenn Poppe


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler