Enerjide Çevresel Sürdürülebilirlik:  Yükselen ve Gelişmiş Ekonomiler Karşılaştırması

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
50.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
40.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

1 İş Günü İçerisinde Tedarik Edilecektir.
ISBN
: 978-605-9524-84-1
Basım Tar.
: 2020
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 258
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 162791

%20
İndirim

 Enerji kaynakları, bir coğrafyada uluslararası boyutta krize neden olabilecek kadar stratejik bir öneme sahiptir. İlerleyen teknoloji ve nüfus artışının etkisi ile birlikte, kişi başına düşen enerji tüketimi sürekli olarak artış göstermektedir. Özellikle fosil yakıt kaynaklı enerji kullanımının dünya genelinde sera etkisi yaratan gazların salınımını arttırması ve küresel ısınmaya sebep olması, çevre dostu enerji kaynaklarının önemini giderek arttırmıştır. Fosil yakıt kullanımı, insan sağlığını ve biyolojik çeşitliliği olumsuz etkileyen zararlı gazlar açığa çıkarmakta ve geleceği tehdit eden çevresel problemleri de beraberinde getirmektedir.

Bu çalışma, gelişmiş ve yükselen piyasa ekonomileri olmak üzere iki farklı ülke grubunda enerjinin sürdürülebilirliğini ve enerji kullanımının yarattığı çevresel zararları birlikte değerlendiren bir araştırma niteliği taşımaktadır. Çalışma, ekonometrik modellemeler ve yeni nesil panel ekonometrik yöntemler yardımıyla enerji tüketiminin çevresel boyutunu irdelemekte ve yenilenemez enerji kullanımının olumsuz etkilerini net bir biçimde ortaya koymaktadır.

Bu çalışma, kaynakları, enerjinin çevresel boyutuna dikkat çekmesi ve güncel değerlendirmeler içermesi bakımından ilgili araştımacılara önerilebilir.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler