Eviews ve SPSS ile Lojistik Regresyon

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
30.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
24.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

ISBN
: 9786059524261
Basım Tar.
: Kasım 2017
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 1666
Ebat
: 16x24
Kitap No
: 160669

%20
İndirim

Eviews ve SPSS ile Lojistik Regresyon (Logit), Probit ve Tobit Modellerinin Uygulamaları & Aziz Kutlar

Bütün sosyal bilimler (İktisat, işletme, sosyoloji, psikoloji vb) ile tıp ve diğer sağlık bilimlerinin araştırma tekniklerinde istatistik ve farklı ekonometrik yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden en önemlilerinde biri alan araştırmaları ve anket çalışmalarıdır. Teorik olarak geliştirile ve matematik denklemleri ile oluşturulan bir dizi yeni modellerin sosyal bilimlerde kullanılması gerekmektedir. Özellikle istatistik ve matematiğin yoğun kullanıldığı bu yeni tahmin ve analiz tekniklerini her sosyal bilimi eğitimi yapan öğretim üyesi ve öğrencilerinin anlaması kolay olmamaktadır. Ancak bu tekniklerin sosyal bilimlere uygulanması paket programları vasıtası ile kullanışlı hale getirilebilir.

Bu çalışmada, sosyal bilimler alanında çokça kullanılan anket sonuçlarının değerlendirilmesi, analizi ve yorumlanmasına yardımcı olacak bazı ekonometrik teknikler ve ilgili programlara yer verilmiştir. Anket çalışmaları doğası gereği sınırlı seçeneklerle yapılmaktadır. Sınırlı seçeneklerle yapılan analizlerde Kesikli ve Sınırlı Bağımlı Değişken Modelleri (Discrete and Limited Dependent Variable Models) kullanılmaktadır.

Elinizdeki bu kitap derin istatistik ve ekonometrik detaylarına girmeden, ancak teorik çerçevenin anlaşılması için yeterli formülasyon ve tanımlamalara yer vermektedir. Daha sonra bu tekniklerin uygulanmasına yer verilmektedir.


 
 
 
 
Aziz Kutlar Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Ekonometri - Aziz Kutlar
35,00 TL
28,00 TL
%

20

Veri Zarflama Analizi
35,00 TL
28,00 TL
%

20