Felsefeye Giriş

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
38.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
30.40
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

1 İş Günü İçerisinde Tedarik Edilecektir.
ISBN
: 9786059524308
Basım Tar.
: Mart 2018
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 336
Ebat
: 16x24
Kitap No
: 160684

%20
İndirim

Felsefeye Giriş - Yıldırım Torun

Felsefeye Giriş başlığı taşıyan bu çalışma, felsefe tarihi boyunca, filozoflar tarafından ele alınan konularla ilgili giriş mahiyetinden bilgi verme amacıyla hazırlanmış bir çalışmadır. Bu bağlamda, çalışma felsefe tarihi boyunca, filozofların, varlık, bilgi, bilim, ahlak, tarih, siyaset, hukuk, din, sanat, ve eğitim gibi konularda ortaya koydukları düşünceleri merkeze alan ve her biri felsefi bir disiplin halini alan konularda bilgi vermek maksadı taşımaktadır. Varlık Felsefesi, Bilgi Felsefesi, Bilim Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Tarih Felsefesi, Siyaset Felsefesi, Hukuk Felsefesi, Din Felsefesi, Bilim Felsefesi, Ahlak Felsefesi ve Eğitim Felfesi gibi felsefi disiplinlerin, ne olduklarıi temel problemlerin neler olduğu ele alınmış, bu alanda ortaya çıkan akımların ve bu akımları karakterize eden temel düşüncelerinin neler olduğu bu düşünceleri ortaya koyan filozofların ele alınması yoluyla felsefi düşüncenin naa temalarının ortaya konulması, söz konusu amaçlar arasındadır.

Bu ama doğrultusunda, basit bir giriş kitabı olmakla yetinmeden, ama bir felsefe tarihi kadar birkaç cilde ulaşmadan kaleme alınan bu eserde, her bir felsefi disiplin için yeterli bilgiler verilmeye çalışımıştır. Elbette bu çalışma eksikleri olmayan bir eser değildir ve olması da düşünülemez. Ancak kısa bir girişle yetinmeden ama okuyucuyu boğmadan, felsefeye genel manada bakmak isteyen okuyucular için hazırlanmış bir eserdir. Bu yönü itibariyle bir ders kitabı olarak hazırlanmadığı ve bilimsel bir çalışmak olarak ele alındığı ve hazırlandığı ifade edilebilir.

Kitabın her bölümü, bir felsefi disipline ayrılmış ve yazarlar tarafından titizlikle hazırlanmaya çalışılmıştır. Prof. Dr. Hasan Aslan, Prof Dr. Mehmet Sait Reçber, Prof Dr. Yasemin Işıktaç, Prof. Dr. M. Hanifi Macit, Doç. Dr. Güncel Önkal, Doç. DR. Ahu Tunçel, Doç. Dr. Kemal Bakır, Yrd. Doç. Dr. Tuncay Saygın ve Doç. Dr. Yıldırım Torun tarafından kaleme alınan bölümler, her bir felsefi disiplini, yukarıda ifade edilen temel problemler çerçevesinde ele alan bölümlerdir.


 
 
 
 
Yıldırım Torun Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Felsefeye Giriş
38,00 TL
30,40 TL
%

20