Futbol Disiplin Hukuku

Adalet Yayınevi

Liste Fiyatı :
57.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
54.15
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786051468020
Basım Tar.
: Ocak 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 263
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 157484

%5
İndirim

Futbol Disiplin Hukuku | Mustafa Özen

Ülkemizde spor hukukuna ilişkin bilimsel çalışmaların geçmişi yaklaşık onbeş yıl kadar öncesine dayanmaktadır. Bu anlamda, spor hukuku yeni gelişen bir hukuk dalıdır. Spor hukukunun bağımsız bir bilim dalı olması henüz söz konusu değildir. Ancak, spor hukukunun geçmişi çok eskilere dayanmasa da bu on yıllık süre içinde oldukça verimli ve hızlı çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışma hızı artarak devam ederse, önümüzdeki on yılda spor hukukunun bazı fakültelerde bağımsız bir bilim dalı olma olasılığı yüksektir. Bu olasılığın gerçeğe dönüşmesi bizleri sevindirecektir.

Spor hukukunun gelişmesinde Ankara ve İstanbul barolarının katkılarını takdir etmek gerekir. Birbirinden önemli yayın ve çalıştay gerçekleştirmişlerdir.

Futbol disiplin hukuku adlı bu eser, Futbol disiplin talimatı temel alınarak kaleme alındı. Alanında ilk olması nedeniyle, işin doğası gereği eksilikler ve yer yer hataların olması kaçınılmazdır. Biz, bu eseri kaleme alırken bir başlangıç yapmak istedik. Gelecek dönemde daha güzel eserlerin kaleme alınmasında belki bir A harfinin yerine geçer.


 
 
 
 
Mustafa Özen Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Adalet Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler