Gerçek Hayat Dergisi 1081. Sayı Temmuz 2021

Gerçek Hayat Dergisi

Liste Fiyatı :
24.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
22.80
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000014589
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 128
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 128.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 19.00 cm x 27.00 cm
Kitap No
: 793302

%5
İndirim

Gerçek Hayat, 1081. sayısında Türk Lirasının değer kaybına köklü bir çözüm yolu önerip yerli ve millî bir çâre sunuyor. Türk parasının enflasyon karşısında eriyip döviz karşısında değer kaybına uğraması, ekonomiye olumsuz yansımanın yanı sıra toplum huzurunu sarsacak psikolojik hasarlara da yol açıyor. Özel sayı tadındaki bu sayıda, Türk Lirasının altına endekslenerek güçlenmesi tezi, uzman isimler tarafından ele alınıyor.

. Kemâl Özer, "Tek Çâre Altın Lira" başlığıyla kaleme aldığı yazıda Türk lirası ve dolayısıyla Türk ekonomisi için yegane çıkış yolunun Altın lira olduğu gerçeğinin altını çiziyor.
. Süleyman Şahin, Türk ekonomisini yakından takip eden John Hopkins Üniversitesi'nin dünyaca meşhur ekonomi profesörü Steve Hanke ile Altın lira üzerine özel bir röportaj gerçekleştirdi.
. İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ile TVNET Ekonomi Şefi ve aynı zamanda Z Raporu Dergisi Yazı İşleri Müdürü Semra Karabaş ve bu sayının Yuvarlak Masa Sohbetine konuk oldular, Altın konusunu uzman gözüyle ele aldılar.
Ayrıca bu sayıda;
. "Yunanistan: 100 Yıl Sonra Yeni Bir Vekâlet Savaşı Mı?" başlığıyla Dr. Mehmet Doğan Akideniz'de tırmanan gerilimin failini anlatıyor.
. "Her Devrin Kullanışlı Kâtılı: Eteklı Oğlanlar" başlıklı yazısıyla Tevfik Şahin de yine son zamanlarda Türkiye'yi rahatsız etmeye yeltenen Yunanistan meselesini irdeliyor.
. Erol Yarar Rusya-Ukrayna Savaşı, NATO Zirvesi gibi önemli hadiseler ışığında uluslararası arenadaki gelişmeleri "Pandora'nın dönüştü, sonra da aniden kutusu tekrardan açılıyor" yazısıyla gündeme getiriyor.
. Taha Kermani, "İran Kime Diş Biliyor? Slogan İsrail Hedef Türkiye" başlıklı yazısıyla İran'ın Türkiye ve İsrail ilişkilerini de doğrudan hedef aldığı terör girişimlerini ve asıl amacını detaylarıyla inceliyor.
. Feyza Gümüşlüoğlu, Ortadoğu Postası'nda "Ortadoğu'nun Başlıca Aktörleri: Hizbullah" yazısıyla önemli bir konuya ışık tutuyor.
. Samir Babaoğlu Türkistan Postası'nda "Çarlıktan Sovyetlere Rus ordusunda Müslümanlar" dosyasıyla ilginç ve fazla bilinmeye bir konuyu kaleme alıyor.
. Afrika Postası'nda Mamadou Abdoul ise ABD-Rusya çekişmesinin başka bir boyutunu, "ABD Rusya'yı Afrika'da engelleyebilir mi?" başlığıyla okurlarımıza sunuyor.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Gerçek Hayat Dergisi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
30,00 TL
28,50 TL
%

5