Halkla İlişkilerin Dijital Kodları

Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler

Liste Fiyatı :
49.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
46.55
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257405089
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 191
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 191.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 13.50 cm x 21.00 cm
Kitap No
: 757702

%5
İndirim

İnsanlık tarihinin seyrini değiştiren en önemli buluş internetle birlikte, fiziksel dünyanın ötesinde yepyeni bir yaşam alanı edinmiş olduk: hepimizi sayısal kodlarla çevreleyen, birler ve sıfırlardan oluşan dijital bir dünya. Bu dünya, burada yaşayan milyonlarca bireyin her dakika oluşturduğu sayısız veriyle, büyümesini ve gelişimini hızla devam ettirmekte, boyutları büyüdükçe etki alanını arttırmaktadır. Dijital evrenin boyutları genişledikçe, bugüne kadar ki tüm kuşaklardan daha hızlı üretmekte, daha hızlı tüketmekte, daha hızlı bir değişim süreci içinde yaşamaktayız.
Peki, yüzyılımızın en genç disiplinlerinden olan halkla ilişkiler, ortaya çıkan bu dijital dünya düzeninden nasıl etkilenmektedir? Etkili iletişimin veri odaklı parametreleri, geleneksel halkla ilişkiler kültüründe farklılıkları beraberinde getirmiş midir? Endüstri 4.0, Büyük Veri, nesnelerin interneti, yapay zeka, çeviklik kavramları mesleğin sınırlarını, kapsamını ve geleceğini nasıl şekillendirmektedir? Daha da önemlisi, halkla ilişkiler elinde bulundurduğu iletişim gücünü, dijitalleşmenin fırsatlarıyla birleştirerek toplumsal yaşam kalitesini yükseltecek hangi gelişimleri sergilemelidir? Bu soruların yanıtlarını vermek için öncelikle, bilgi ve iletişim teknolojileri ile Endüstri 4.0'ın ortaya çıkardığı gereksinimlere bağlı olarak, halkla ilişkilerin "veri odaklı" ve "çevik" iletişim kodlarını irdelememiz lazım.

Elinizdeki bu kitap, halkla ilişkilerin veri odaklı ve çevik iletişim kodlarını odağına alan, literatür taramasına dayalı ve uygulamaya yönelik öneriler içeren bir geliştirme çalışmasıdır. Her bir bölümde ele alınan konular, dijitalleşme ve Endüstri 4.0 ekseninde, halkla ilişkileri şekillendiren güncel kavramlar, gelişmeler, yaklaşımlar ve öngörüler kapsamında birbirlerini bütünleyecek bir yaklaşımla değerlendirilmiş ve okuyucusuna sunulmuştur.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Reklamla Gerdeğe Girmek
9,17 TL
8,71 TL
%

5

Yeni Medya Kuramları
35,00 TL
33,25 TL
%

5

Medya Okuryazarlığı
18,52 TL
17,59 TL
%

5

Kitle İletişim Kuramları
55,00 TL
52,25 TL
%

5