İcra–İflas Suçları

Seçkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
77.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
73.15
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9789750241109
Basım Tar.
: Ocak 2017
Baskı No
: 3
Syf Sayısı
: 390
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160475

%5
İndirim


︻İcra–İflas Suçları (Disiplinsizlik Eylemleri ve Yargılama Usulü)︻ | Mahmut Coşkun

ESERDE, icra - iflas suçları ile disiplin ve tazyik hapsini gerektiren eylemler ve verilen cezaların toplumun ciddi bir kesimini ilgilendiren sosyal bir olgu olduğunu; ancak hukukun bu alanına hukukçuların yeterli ilgiyi göstermediğinin farkına varacaksınız.

Kitap üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda; icra ve iflas suçları, ikinci kısımda; tazyik ve disiplin hapsini gerektiren eylemler, üçüncü kısmında ise; icra ceza mahkemesinde uygulanan yargılama usulü anlatılmıştır.

İcra - iflas suçlarının her birinin maddi ve manevi unsuru açıklanmış; Yargıtay'ın ilgili dairesinin en yeni içtihatları suç türü ile ilgili açıklamaların altına yerleştirilmiştir.

Takip hukukuna dair "disiplinsizlik eylemlerin"den her biri tüm unsurları ile izah edilmiştir. Bu eylemlerle ilgili temyiz yolu kapalı olduğundan yazılı emir yoluyla Yargıtay'ın ilgili dairesinin içtihatlarına detaylı olarak yer verilmiştir.

İcra ceza mahkemelerinde "suçlar" ve "disiplinsizlik eylemleri" ile ilgili uygulanan "yargılama usulü" ve yasal boşlukların uygulamada nasıl doldurulduğunu…BULACAKSINIZ.


 
 
 
 
Mahmut Coşkun Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Seçkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler