İsimsiz Sözleşme Genel Teorisi ve Uzaktan Öğretim Sözleşmesi

Yetkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
50.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
47.50
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786050500813
Basım Tar.
: Aralık 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 216
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160367

%5
İndirim


︻İsimsiz Sözleşme Genel Teorisi ve Uzaktan Öğretim Sözleşmesi︻ | İpek Yücer Aktürk

Uygulamada kanunlarda düzenlenmemiş sözleşmeler de bulunmakta ve bunlara, birincilerden ayırmak için doktrinde "isimsiz sözleşmeler" adı verilmektedir.

İsimsiz sözleşmeler, hukuk sistemimizde büyük bir öneme sahiptir. Toplumun dinamik yapısı, kişilerin her geçen gün yeni ihtiyaçlara sahip olması ve bunları karşılamak için de kanunlarda yer almayan yeni sözleşmeler yapması sonucunu doğurmaktadır.

Çalışmada, isimsiz sözleşmelerin önemi ve yeri göz önüne alınarak, bu sözleşmelere ilişkin genel ilkelerin ortaya konması gerekmektedir. Özellikle de, isimsiz sözleşmelerden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde, olması gereken hukuk bakımından adil ve yeknesak bir uygulamanın yaratılması hedeflenmiştir.

Çalışma, giriş, iki bölüm ve sonuçtan oluşmaktadır. Giriş kısmında, isimsiz sözleşmelerin genel teorisine yönelik temel hususlar incelenmiştir. Birinci bölümde, isimsiz sözleşmelerin yorumlanması ve tamamlanması konuları tüm ayrıntıları ile ele alınmış ve isimsiz sözleşmelerin tamamlanmasına özgü yöntemin nasıl olması gerektiği açıklığa kavuşturulmuştur. İkinci bölümde ise, uzaktan öğretim sözleşmesi, tanımı, unsurları, hukuki niteliği ve özellikle de tamamlanması kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Yetkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Borçlar Hukuku
21,00 TL
16,80 TL
%

19