Jeopolitiği Anlamak: Uluslararası Politika yazıları

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
144.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
122.40
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 1 İş Günüdür.
ISBN
: 978-625-7294-92-8
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Ankara Türkiye
Syf Sayısı
: 144
Kağıt Tipi
: Enzo
Ağırlık
:
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 13,5x19,5 cm
Kitap No
: 793824

%15
İndirim

 Dış politika Analizi, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler açısından en önemli alt disiplinlerden birisidir. Devletlerin dış politika karar verme süreçlerine odaklanan Dış Politika Analizi, karar vericilerin psikolojisinden küresel sisteme, kamuoyu baskısından örgütsel yapılara devletlerin dış politika kararlarını etkileyen farklı düzeylerdeki ve farklı niteliklerdeki pek çok unsuru irdeleyen ve bu çerçevede farklı disiplinlerden beslenen canlı bir akademik uğraş haline gelmiştir.

Dış Politika Analizinin özünü oluşturan unsur devletlerin dış politika stratejilerini anlamaktır. Uluslararası İlişkiler disiplinin dış politika analizlerinde sosyal bilimlerin çeşitli dallarından yararlanarak disiplinlerarası bir yaklaşım yürütmektedir. Bu disiplinler içinde Tarih, Sosyoloji, Din, Psikoloji, Ekonomi, Jeopolitik, Güvenlik ve İstihbarat çalışmaları gibi birçok unsur bulunmaktadır. Birçok disiplinden beslenen Dış Politika Analizi, haliyle aynı zamanda da içinde zorluklar barındırmaktadır.

Elinizdeki kitap Uluslararası İlişkilerde yaşanan jeopolitik odaklı gelişmeleri tahlil etmeye çalışmış, Uluslararası İlişkiler disiplinin özelinde de Dış Politika Analizi alt disiplinine katkı sunmak hedeflenmiştir. Bununla birlikte Stratejik Analiz ve Stratejik İstihbarat açısından da küresel ve bölgesel alanda yaşanan güncel jeopolitik gelişmeler disiplinlerarası yöntemle analiz edinmek istenmiştir.


 
İçindekiler ile ilgili dosyayı indirebilirsiniz
İçindekiler Dosyası
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Uluslarası İlişkilere Giriş
204,00 TL
173,40 TL
%

14

Gümrük ve Dış Ticaret
351,00 TL
198,90 TL
%

43

İsrail
211,00 TL
179,35 TL
%

15