Kadıköy Life Dergisi Sayı: 102 Kasım - Aralık 2021

Kadıköy Life Dergisi Yayınları

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
23.75
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000099220
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 100
Kağıt Tipi
: Kuşe
Ağırlık
: 100.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 21.00 cm x 29.70 cm
Kitap No
: 775008

%5
İndirim

Haydarpaşa'nın gizemli dünyası Kadıköy Life sayfalarına açıldı.

Kadıköy Life Dergisi'nin Kasım & Aralık sayısı yayınlandı. 2021 yılının son baskısı olan 102. sayısıyla okurlarının karşısına çıkan dergide, bu defa Haydarpaşa'nın gizemli dünyası kaleme alındı.

Helenistik, Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait miraslar barındıran Haydarpaşa'da arkeolojik kazılar devam ederken, Kadıköy'ün tarihini adeta yeniden yazacak bulgulara da rastlanıyor. Bu doğrultuda yetkili isimlerle görüşen Kadıköy Life, hem somut bilgileri hem de Haydarpaşa'nın misyonuna dair detayları okuyucularına aktardı. Konuya ilişkin İstanbul Arkeoloji Müzesi Müdürü Rahmi Asal, araştırmacı-yazar Erhan Altunay ve ünlü gezi yazarı Saffet Emre Tonguç'un görüş ve açıklamalarına başvuruldu. Kadıköy'ün tarihe, denize ve yeni medeniyetlere açılan Haydarpaşa kapısını, Kadıköy Life Dergisi sayfalarında inceleyebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Apple Mağazası Bağdat Caddesi'nde!

Her zaman olduğu gibi yepyeni haber ve duyurulara da ver verilen dergide; özellikle Bağdat Caddesi'nin yeni mağazalarından Apple markasına ait detaylar, Kalamış Yat Limanı ihalesi, Kadıköy Bostanları Projesi ve Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu, dikkat çeken konulardan.

Birbirinden Özel Röportajlar.

Kadıköy Life Dergisi, Kasım & Aralık 2021 sayısında da yine birbirinden özel röportajlara imza attı. Tam 60 yıldır Kadıköy'de yaşayan duayen gazeteci Melih Aşık, Moda'daki çevre ve gündelik yaşam sorunlarını değerlendirdi. Kadıköy'ün bir diğer değerli ismi Demet Taner, eşi Haldun Taner'in Kadıköy ve İstanbul için önemini, Feneryolu'ndaki Haldun Taner Müze Evi'nde anlattı. Çok yakın zamanda aramızdan ayrılan Kadıköy'ün değerli isimlerinden Demir Alp Serezli ise son röportajını Kadıköy Life'a vermişti. Ne yazık ki röportajı yayınlanmadan hayata gözlerini yuman Serezli'nin anısına paylaşılan röportaj, Kadıköy'ün değerlerini yaşatmak isteyenlere bir miras niteliğinde.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Kadıköy Life Dergisi Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
13,00 TL
12,35 TL
%

5