Kadıköy Life Dergisi Sayı: 106 Temmuz - Ağustos 2022

Kadıköy Life Dergisi Yayınları

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
23.75
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000098032
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 100
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 130.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 21.00 cm x 29.70 cm
Kitap No
: 793748

%5
İndirim

Kadıköy Life Dergisi, yeni sayısının kapak dosyasına İstanbul'un incisi Adalar'ı taşıdı. Bahçeli evleri, farklı kültürleri bir arada hoşgörüyle karşılayan sokakları ve köklü kültürüyle Kadıköy'ün denizaşırı komşuları Adalar, hem geçmiş hikâyeleri hem de gündemdeki konularıyla dergi sayfalarını süsledi.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile yapılan özel röportajın yanı sıra dergide çocukluktan bu yana Adalı olan sakinlere de yer verildi. Çocukluklarının Ada'sını çok özlediklerini ifade eden eski Adalılar, paylaştıkları nostaljik fotoğraflarla okuyucuları eski Ada'nın ruhuyla tanıştırmaya koyuldular.

Ata, Fener-bahçesi'nde!

Kadıköy Life Dergisi Köşe Yazarı ve Araştırmacı-Koleksiyoner R. Sertaç Kayserilioğlu, bu sayıda yine çok özel bir nostaljik yazıya imza atarak, kendi özel arşivinde bulunan ve Türkiye'de ilk defa yayınlanan fotoğraflarla kaleme aldığı yazısının girişinde şu ifadeleri kullandı: "Ulu Önder'imiz için İstanbul'un en güzel beldesi olan Fener-Bahçesi'nde yazlık köşk yapılması istenmiş, ne var ki kendilerinin de burayı çok beğenmesine rağmen; 'Bu kadar güzel bir beldenin tek bir kişinin özeline ayrılması yazıktır. Türk gençleri bundan böyle burada yelken ve su sporlarını yapsınlar' diyerek Florya Köşkü'nü seçmişti."

Nostaljik Röportajlar

Kadıköy Life Dergisi, her zaman olduğu gibi yeni sayısında da birbirinden özel isimlerle hem nostaljik hem de gündeme dair röportajlar gerçekleştirdi. Gazeteci Sedef Kabaş, ülkenin siyasi konjonktürünü değerlendirirken, gazetecilik mesleğine dair de önemli açıklamalarda bulundu. Nostaljik röportajlarda ise bir dönem Kadıköy'ün çocukları olan Gül ve Haluk Kaya, konuklar arasında yerini aldı. Çocuklukları Kadıköy'ün iki ayrı köşkünde geçen çift, şimdilerde Dünya Göz Hastanesi ve Viktör Levi Şarap Evi olan evlerinin hikâyelerini anlattılar.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Kadıköy Life Dergisi Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
30,00 TL
28,50 TL
%

5