Karabatak Dergisi Sayı: 63 Temmuz - Ağustos 2022

Karabatak Dergisi Yayınları

Liste Fiyatı :
30.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
28.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000038102
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 112
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 112.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 19.00 cm x 27.00 cm
Kitap No
: 793802

%5
İndirim

Karabatak dergisi olarak 63. sayımızda daha önce dergilerde dosya konusu olmamış bir konuyu ele alıyoruz. Edebiyat ve Yaşlılık. Üstelik sadece dosya yazılarıyla değil, sahaya inerek konusunu baştan uca ele alıyor ve dört başı mamur, arşivlik bir sayıyla okurlarına sunuyoruz. Yaşlılık üzerine akademik çalışmalarıyla tanınan, Türkiye'nin ilk gerontoloji bölümü kurucusu Prof. Dr. İsmail Tufan'la gerontoloji üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Ayrıca yine sahadan bir çalışma olarak Pendik Akbal Yaşlı Bakım Merkezi Sorumlu Müdürü Melisa Ulutaş'la yaşlılık, yaşlı bakımı, yaşlılık hastalıkları, insan hazinelerimiz olan yaşlılarımız üzerine kapsamlı bir söyleşi de Karabatak'ın 63. sayısında. Yaşlılığın gerontoloji, psikoloji, edebiyat gibi çeşitli veçhelerden ele alındığı dosya yazılarıyla da konu kapsamlı bir şekilde okura sunulmaktadır.
Bu sayımızın ana röportajıysa sinema eleştirmeni ve yazar İhsan Kabil'le gerçekleştirildi. Rahşan Tekşen'in sorularına samimi yanıtlar veren Kabil; eğitiminden çalışmalarına, film listelerinden sinemada kültür konusuna çok önemli açıklamalarda bulundu. Projektör konuğumuzsa genç öykücülerimizden Demet Şahin. "Hikâyeyi olay ya da durumda değil, onlara rengini veren duyguda görüyorum," diyen Şahin, genelde öykü, özelde kendi öyküleri üzerine sorularımızı cevapladı.
Bu sayımızda da D. Mehmet Doğan dil üzerine eleştirileri yazılarına devam ediyor. Mustafa Köneçoğlu, roman nasıl/niçin okunur sorusuna cevap arıyor. Bu sayının gezi yazısındaysa F. Hande Topbaş okurları Tunus'a götürüyor. Şiir, öykü, poetika, deneme; görsel sanatlar, gezi ve tiyatro yazıları bu sayıda da okurların ilgisinden kaçmayacaktır. Bu sayıda kapsamlı bir kitap inceleme bölümü de meraklı okurları bekliyor.
63. seferinde Karabatak, okurunu tekrar selamlamaktan memnun, uçuşunu sürdürüyor.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Karabatak Dergisi Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
30,00 TL
28,50 TL
%

5