Kayseri'nin Türkiye Ekonomisindeki Yeri Kayseri'nin Türkiye Ekonomisindeki Yeri

Adalet Yayınevi

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
23.75
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786051465555
Basım Tar.
: 2015
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 272
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 152859

%5
İndirim

En Büyük Sanayi Kuruluşları
En Çok İhracat Yapan Firmalar
En Beğenilen Şirketler
En Güçlü Sosyal Markalar
En Etkili İş İnsanları

Elinizdeki çalışmada, Türkiye ölçeğinde yapılan ekonomik araştırmalardan yararlanılarak, söz konusu araştırmalarda yer alan Kayserili iş insanları ve firmalarının, Türkiye sıralamasındaki konumları ve sıralamadaki yerlerinin değişimleri incelenmiştir. Bu çalışma, Kayserili kişi ve kuruluşlarının Türkiye ekonomisindeki yerini net bir şekilde görülmesine yardımcı olacaktır.
Çalışmanın hedef kitlesi; Kayserili yerel yöneticiler, Kayserili iş insanları, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları ve üyeleri, ekonomi öğrencileri ile Kayseri ekonomisine ilgi duyan herkestir. Bu çalışmadan elde edilecek bilgi ve birikimle, Kayseri ekonomisi hakkında yorum yapılabilecek, yıllar itibariyle Kayseri’nin gelişimi görülebilecek ve bölgesindeki diğer illerle ekonomik anlamda karşılaştırma yapabilecektir.
Bu çalışma, yerel ekonomi ve bölgesel iktisat alanlarında yararlanılacak bir kapsamda hazırlanmıştır. Bu haliyle, Kayseri ekonomisi ile ilgili en hacimli ve temel kitaplardan biridir.
Çalışmada öncelikle, Kayseri’nin demografik, coğrafik, sosyo-kültürel özellikleri incelenmiştir. Daha sonra, Kayseri ekonomisinin yapısı ele alınmıştır. Son olarak belli ekonomik konularda yapılan araştırmalardan yararlanılarak oluşturulan Türkiye sıralamalarından bahsedilmiştir. Söz konusu araştırmalarda yer alan Kayserili iş insanları ve firmaları ortaya konmaya çalışılmıştır.


 
 
 
 
Recep Düzgün Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Adalet Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Türkiye Ekonomisi
65,00 TL
52,00 TL
%

20