Kazanmak İçin Oynamak

Modus Kitap

Liste Fiyatı :
45.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
42.75
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786056825149
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 320
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 320.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 13.50 cm x 21.00 cm
Kitap No
: 753779

%5
İndirim

Strateji karmaşık değildir. Ama zordur çünkü insanları ve işletmeleri gelecekleri üzerine kararlar vermeye zorlar. Kazanmak İçin Oynamak, dünyanın en büyük tüketici ürünleri şirketlerinden Procter & Gamble (P&G)'nin tarihinin en başarılı CEO'larından Lafley ile ödüllü strateji danışmanı ve akademisyen Martin'in iş hayatındaki iş birliğinin meyvesi.

Lafley 2000'li yılların başında CEO'luk görevini üstlendiğinde, P&G piyasalardaki çalkantılarla ve belirsizliklerle baş etmekte ve önceki yıllarındaki başarısını sürdürmekte zorlanıyordu. Lafley, kazanmanın yolunun zor ve kesin kararlar vermekten ve bu kararları uygulayacak koşulları oluşturmaktan geçtiğini gördü. Ona bu kararları vermekte ve şirketin zihniyetinin bu yönde yeniden şekillendirilmesinde yardımcı olması için Martin ile çalışmaya başladı.

İkilinin iş birliği, P&G'nin satışlarını ikiye, kârını dörde katlamasına ve diğer büyük şirketlerin hisse senetlerinin fiyatlarının düşüşte olduğu yıllarda P&G'nin hisse senedi fiyatının yüzde 80 artmasına yol açtı. Yazarlar, bu başarılarına olanak veren stratejileri oluştururken onlara yol gösteren yöntemleri ve araçları; Gillette, Head & Shoulders, Prima gibi dünya lideri markaların stratejilerini nasıl oluşturduklarını ve farklı boyuttaki şirketlerin bu örneklerden neler öğrenebileceklerini basit bir dille anlatıyorlar.

Kitapta anlatılan stratejik bakış açısı, kurumsal şirketlerden aile şirketlerine, küresel satış devlerinden kâr amacı gütmeyen kuruluşlara, hastanelerden marketler zincirlerine kadar farklı boyuttaki, amaçtaki ve iş alanlarındaki kuruluşların başarıya ulaşmalarında yol gösterici olarak kullanılabilir.

Kazanmak İçin Oynamak, hem iş stratejisi üzerine yeni düşünmeye başlayan öğrencilere hem de iş hayatında uzun yıllar geçirmiş deneyimli yöneticilere yol gösterecek önemli bir kaynak.

İş hayatında ulaşılabilecek en büyük başarılara ulaşmış iki strateji uzmanın onlarca yıllık deneyimleri sonucu öğrendiklerini okuyucuyu ekonomi terimleriyle ve teorileriyle boğmayan basit bir dille ve örneklerle anlatan bu kitap, iş hayatında başarılı olmak isteyen herkesin başucu kitabı olacak.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Modus Kitap Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Kameralizm ve Devlet Bilimi
60,00 TL
51,00 TL
%

15

Yetki Devri
9,72 TL
9,23 TL
%

5

Bürokrasi ve Otorite
28,00 TL
26,60 TL
%

5

Dijital Pazarlama
35,19 TL
33,43 TL
%

5