Kira Hukuku

Adalet Yayınevi

Liste Fiyatı :
198.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
188.10
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786053000785
Basım Tar.
: Ocak 2017
Baskı No
: 5
Syf Sayısı
: 1454
Ebat
: Ciltli | 17 x 25 cm
Kitap No
: 160264

%5
İndirim


︻Yeni TBK, HMK, İİK ve İstinafa Göre, Kira Hukuku︻ | Nihat Yavuz

KİRA SÖZLEŞMESİNİN FESHİ [TAHLİYE]
KİRA BEDELİNİN BELİRLENMESİ [TESPİTİ]
KİRA ALACAĞI
TAZMİNAT DAVALARI

-Yeni TBK ve HMK’ya Göre; Kira Sözleşmesinin Feshi (Tahliye), Kira Bedelinin Belirlenmesi (Tespiti), Kira Alacağı ve Tazminat Davaları- ismini taşıyan kitabımın dördüncü baskısı da okuyucunun ilgisi nedeniyle kısa bir sürede tükenmiş bulunmaktadır. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.
Bu arada Bölge Adliye (İstinaf) Mahkemeleri hukuki ve fiili olarak göreve başladığından ötürü kira ile ilgili uyuşmazlıkların hukuksal denetimi (bundan böyle İstinaf Mahkemelerinde yapılacağından dolayı) kitapta bu konu da sınırlı ve özlü bir biçimde incelenmiştir.
Bundan ayrı olarak kira hukukunun (bedelde muvazaa, nedensiz zenginleşme, vekaletsiz işgörme, üçüncü kişiyi koruyucu etkili sözleşme, sigorta, ilamsız icra yolu ile tahliye, hapis hakkı, ecrimisil, kefalet, HMK ve İİK gibi) çeşitli ilgi alanlarına ilişkin incelemelere de kitapta ayrıca yer verilmiştir.
Yeri gelmişken Yargıtay içtihatlarından söz etmek isteriz. Kıymetini (değerini) yitirmeyen ve halen yararlanılabilecek kısmen eski tarihli içtihatlardan istifade edilmiştir. Fakat en önemlisi gerek bu davalara bakmakla görevli Yargıtay 6. Hukuk Dairesi’nin ve gerekse Hukuk Genel Kurulu’nun, TBK’nın yürürlüğe girmesinden sonra verdiği yüzlerce karar kitabın ilgili yerlerine işlenmiştir. Böylece okuyucu Yargıtay’ın yeni kararlarına da kolayca ulaşmış olacaktır.


 
 
 
 
Nihat Yavuz Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Adalet Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Borçlar Hukuku
21,00 TL
16,80 TL
%

19