Kızıl Martı

Linza Yayınları

Liste Fiyatı :
42.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
39.90
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786057153531
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 96
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 96.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 13.00 cm x 21.00 cm
Kitap No
: 793692

%5
İndirim

İnsanlık tarihinin en eski meslekleri; Tedavi, Yargı ve muhafızlıktır. Her dönemde birçok toplum da çeşitli dini ve etnik ritüeller ile icra edilen bu üç mesleğin asıl önemi, üçünün de hammaddesinin insan olmasıdır.
?Ülkemizde, sadece bir tek sınavın sonucuna göre tesadüfen belirlenen bu üç mesleğin mensuplarının, maruz kaldıkları siyasi, toplumsal ve ekonomik baskıların sonucunda, mesleklerini keyif ile yaptıkları söylenemez. Bu durumda az sayıda da olsa aralarına sızmış olan kötü niyetli kişiler toplum nezdinde bu üç kutsal mesleğe olan güveni derinden zedelemektedir.
?Bu oyun ile ilgili olarak ön sözde ve bu son sözde kısa ve öz olarak oyunun konu dayanağını anlattığımı sanıyorum.
?Kendimden kısaca bahsedersem; 05/Şubat/1951 Gümüşhane doğumluyum. Kimya Mühendisiyim. 1972-77 yılları arasında öğrencisi olduğum Karadeniz Teknik Üniversitesinde ilk defa tiyatroyu kurdum ve toplam yedi oyun sergiledik. Bu tiyatro grubu ile Türkiye genelinde kırk şehirde Turne gerçekleştirdik ve yaklaşık yüz bin kişinin üzerinde seyirci kitlesine ulaştık
?"Kızıl Martı" yazdığım dördüncü oyunum. Diğerleri sırası ile "İstiklal, Nefret ve Hüküm" adlı ödül almış oyunlarımdır. "Kızıl Martı" oyunumun, diğer eserlerimden daha iddialı olacağını tahmin ediyorum. Umarım yanılmam.
??????Saygılarımla
?????İsmail Gökhan Akçay


 
 
 
 
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler