Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmelerine Özgü Sona Erme Sebepleri

Seçkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
48.90 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
46.46
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9789750241161
Basım Tar.
: Şubat 2017
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 192
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160494

%4
İndirim


︻Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmelerine Özgü Sona Erme Sebepleri︻ | Merve Akgün Akay

Kitabın konusunu "6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu'na Göre Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmelerine Özgü Sona Erme Sebepleri" oluşturmaktadır.

Birinci bölümde; konut ve çatılı işyeri kira sözleşmelerinin bildirim yoluyla sona ermesi açıklanmaya çalışılmıştır. Bu bağlamda, belirli ve belirsiz süreli sözleşmelerde, kiracı ve kiraya veren tarafından kira sözleşmesinin bildirim yoluyla sonra ermesi ayrı ayrı ele alınmıştır.

İkinci bölümde ise, konut ve çatılı işyeri kiralarının dava yoluyla sona ermesi incelenmeye çalışılmıştır. Bu bölüm, kiraya verenden ve kiracıdan kaynaklanan sebeplerle olmak üzere iki başlık altında açıklanmıştır. Kiraya verenden kaynaklanan sebepler başlığı altında; gereksinim, yeniden inşa veya imar ve yeni malikin gereksinimi sebebiyle sözleşmenin sona ermesi halleri ele alınmıştır. Kiracıdan kaynaklanan sebepler başlığı altında ise; tahliye taahhüdü, iki haklı ihtar ve kiracının veya eşinin oturulabilir konutunun bulunması sebebiyle sözleşmenin sona ermesi izah edilmiştir.

Kitap, Türk Borçlar Kanunu'nun sistematiği dikkate alınarak TBK 347-352 maddeleri arasındaki hükümler doğrultusunda düzenlenmiştir.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Seçkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Borçlar Hukuku
21,00 TL
16,80 TL
%

19