KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set Yargı Yayınları 2015

Yargı Yayınevi

Liste Fiyatı :
86.40 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
69.12
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786051571560
Basım Tar.
: 2015
Baskı No
: 6
Syf Sayısı
: 2500
Ebat
: 19x27cm
Kitap No
: 151383

%20
İndirim
KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set Yargı Yayınları 2015
Akademik ve özgün anlatım, Yeni Sınav Sistemi Formatına uygun olarak hazırlanmıştır.
Rehberlik
Ölçme ve Değerlendirme Konu Anlatımı
Program Geliştirme Konu Anlatımı
Öğrenme Psikolojisi Konu Anlatımı
Gelişim Psikolojisi Konu Anlatımı
Öğretim Yöntem ve Teknikleri Konu Anlatımı
Sevgili okuyucumuz;
Yayınevimizin yayın hizmetlerinin kalite standartlan kapsamında bir online rehberlik servisi bulunmaktadır.
Bu servisin amacı ve faydalanabileceğiniz konular aşağıda belirtilmiştir:
- Sınavlara ilişkin soru ve sorunlarınızda sizlere destek sunmak,
- Yayınlarımızın gelişim ve güncelleme hizmetlerinde sizlerin görüş, öneri ve eleştirilerinizi birincil veri kaynağı olarak benimsemek,
- Yayınlarımızla ilgili memnuniyetinizi ya da hatalı ve eksik gördüğünüz bilgileri bizimle paylaşmanızı sağlamak,
- Yayınlarımızla ilgili dizgi hatalarının düzenlenmesi ve bilgi güncel-lemelerini sağlamak adına görüşlerinize ulaşmak,
- Ders zümreleri ve sizler arasındaki iletişimi kurmak. Bahsedilen ko-nular kapsamında bize ulaşmak için bilgi işlem merkezimize e-mail gönderebilirsiniz.
editor@yargiyayinevi.com
Sunu
Saygınlığı ve statüsü giderek yükselen öğretmenlik mesleğine atanabilmek için öğretmen adaylarının önünde önemli bir aşama bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı her yıl ihtiyacı olan branşlardaki öğretmen atamalarını adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı`ndaki başarı derecelerine göre yapmaktadır. Kamu Personeli Seçme Sınavı’na giren aday sayısının her yıl katlanarak artmasına rağmen atama yapılacak kadro sayılarında giderek kısıtlamalar yapıldığı görülmektedir. Bu durum Kamu Personeli Seçme Sınavfna hazırlanma sürecini oldukça önemli bir hale getirmektedir.
Öğretmen adaylarının Kamu Personeli Seçme Sınavfna hazırlık sürecini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla; sınavın içeriğinde bulunan ve başta Eğitim Bilimleri olmak üzere diğer tüm alanlardaki gelişmeler gözden geçirilip daha önceki yıllarda çıkmış KPSS sorulan analiz edilerek yapılan titiz çalışmaların sonucunda elinizdeki bu ürün ortaya çıkmıştır. Bu ürün aynı zamanda Eğitim Fakültelerinde verilen Eğitim Bilimler grubundaki tüm dersler için yardımcı kitap olma özelliğini ve Milli Eğitim Bakanlığı`nca öğretmenlik mesleğinde bulunanlar için düzenlenen Müfettiş Yardımcılığı / Yurtdışı Görevlendirme / Uzman Öğretmenlik ve Baş Öğretmenlik sınavlarının Eğitim Bilimleri alanı için de temel bir kaynak kitap olma özelliğini taşımaktadır.
Yayının düzenlenmesinde göz önünde bulundurulan temel ilkeler şunlardır:
Konu anlatımları yetişkin öğrenme ilkeleri ve çoktan seçmeli test tekniğinin gerektirdiği kuram-uygulama ilişkisini ve anlamlı öğrenmeyi sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Konu alanları uygun açıklamalı örnekler ve soru tarzları ile desteklenerek düzenlenmiştir. Böylece sınava hazırlanan adayların konuları bir bütün olarak öğrenip gelebilecek sorulan analiz edebilmeleri ve seçenekleri çözümleyebilmeleri sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca fakültelerden yeni mezun olan adaylar ile daha önce mezun olmuş adaylar arasındaki bilgi ve seviye farklılıkları da dikkate alınmıştır.
Sınav sonuçları bağıl değerlendirme yöntemiyle hesaplanmaktadır. Bu tür değerlendirmede sınavın zorluk düzeyi ve adayların aritmetik ortalamaya göre dağılımları KPSS puanını belirlemektedir. Zor bir sınavda aritmetik ortalama düşer ve başarı yayılım gösterir. Kolay bir sınavda aritmetik ortalama yükselir ve başarı yığılma gösterir. Bu nedenle kendinize önceden kesin cevaplandırılacak soru limiti koyarak, psikolojinizi olumsuz yönde etkilemekten kaçınınız.
Sınavda başarılı olmanızın fazla ve yoğun ders çalışmanız ile değil; KPSS konu kapsamına ve soru stratejilerine uygun konuların açıklandığı kaynak kitaplara çalışmanıza ve soru stratejilerini algılamanıza, "teknik çalışmanıza" bağlı olduğunu unutmayınız. Sınavda başarılı olanlar genellikle fazla ve yoğun çalışanlar değil, bireysel psikolojisini dengede (sınav stresini kontrol etme) tutan ve teknik çalışan adaylardır. Bu nedenle "teknik çalışma" sürecinize yön verecek ve sınava doğru çalışmanızı sağlayacak önerilerin olduğu "Sınava Nasıl Hazırlanalım...” bölümünü dikkatle okuyunuz.
Sınav sistemine ilişkin sorularınızı ve yayınlarımız hakkındaki görüşlerinizi 0 505 757 22 04 nolu telefonuma bildirebilirsiniz.
Editör /Yazar Öğr. Gör. Haşan Can OKTAYLAR

 
 
 
 
Editör:Hasan Can Oktaylar Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Yargı Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler