KPSS Kamu Yönetimi

Yargı Yayınevi

Liste Fiyatı :
59.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
47.20
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786053527268
Basım Tar.
: 2013
Baskı No
: 3
Syf Sayısı
: 1126
Ebat
: 19 x 27 cm
Kitap No
: 150325

%20
İndirim
KPSS A Grubu Kamu Yönetimi Konu Anlatımlı Yargı Yayınları 2014
İçindekiler
Anayasa Hukuku
İdare Hukuku
Yönetim Bilimi ve Kamu Politikası
Türk Siyasal Hayatı
Siyaset Bilimi
Kentleşme ve Çevre Sorunları
Sosyoloji
Sunu
Ülkemizde Kamu görevlerine ilk defa atanacakların seçimi ve yerleştirilmesi Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre yapılmaktadır. Ve adaylar bu sınavdaki başarı derecelerine göre atanabilme hakkını elde etmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı’na giren aday sayısı her yıl katlanarak artmakta, buna rağmen atama yapılacak kadro sayısı sınırlı kalmaktadır.
Bu nedenle adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlık sürecini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla; sınavın içeriğinde bulunan konu alanları incelenerek, geçmiş yıllarda çıkmış sorular analiz edilerek akademik bir kadro tarafından titiz çalışmaların sonucunda elinizdeki bu kitap ortaya çıkmıştır. Bu kitap aynı zamanda ülkemizde bu alanda eğitim yapan Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Lisans programlarında yardımcı kitap olarak kullanılabilecek özellikte hazırlanmıştır.
Kitabın düzenlenmesinde göz önünde bulundurulan temel yaklaşımlar şunlardır:
- Konu anlatımları yetişkin öğrenme ilkeleri ve çoktan seçmeli test tekniğinin gerektirdiği kuram – uygulama ilişkisi dikkate alınarak düzenlenmiştir. Konular anlamlı öğrenmeyi sağlayacak, “süreklilik ve bütünleştirme” ilkelerine göre düzenlenmiştir. Ayrıca fakültelerden yeni mezun olan adaylar ile daha önce mezun olmuş adaylar arasındaki bilgi ve seviye farklılıkları da dikkate alınmıştır.
- Kitapta yaklaşık 1.000 adet özgün soru yer almaktadır.
- Her alanla ilgili konu anlatımları verildikten sonra, sınava uygun soru tarzları ve ünite testleri verilmiştir.
- Kitapta yer alan konu alanlarının bilimsel doğruluğu, konu anlatımları ve soruların sınav formatına uygunluğunun sağlanmasında geniş katılımlı çalışmalar yapılmış, bu amaçla birçok akademisyenin ve alan uzmanının görüş ve katkıları sağlanmıştır.
- Sınavda başarılı olmanız fazla ve yoğun ders çalışmanız ile değil, KPSS – A – konu kapsamına ve soru stratejilerine uygun konuların açıklandığı kaynak kitaplara çalışmanıza ve soru stratejilerini algılamanıza uygun “teknik çalışmanıza” bağlı olduğunu unutmayınız. Sınav sistemine ilişkin sorularınızı ya da kitap hakkındaki görüşlerinizi hasancanyargi@hotmail.com adresine bildirebilirsiniz.
Kitabın hazırlanmasında ve yayımlanmasında emeği geçen Yargı Yayınevi sahibi Yılmaz Ulaş KAVAS’a ve tüm Yargı Yayınevi çalışanlarına teşekkür ederim.
Editör
Öğr. Gör. Hasan Can OKTAYLAR

 
 
 
 
Editör:Hasan Can Oktaylar Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Yargı Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler