KPSS Matematik Genel Yetenek Özet Anlatım - Cep Boy

Edam Yayınları

Liste Fiyatı :
10.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
8.00
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786054919130
Basım Tar.
: 2014
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 267
Ebat
: 9 x 14 cm
Kitap No
: 151163

%20
İndirim

Başarının sırrı sevgidir. Sevgi ise tanımak ve anlamakla gelişir. Tanıdıkça ilgi ve merakımız artar. Yeni meraklar yeni sorulara, yeni sorular da yeni çözu¨mlere götu¨ru¨r bizi.

 
Matematik soyut bir alandır. İnsan zihninin harikulade yeteneğidir. İnsan, kendisi ve çevresi hakkında aklına takılan birçok soru ve sorunu matematik sayesinde çözu¨mler. Onsuz hayatı anlamak ve anlamlandırmak imkânsızdır desek abartmış olmayız. Bu yönu¨yle de derslerin en zevklisi ve eğlencelisidir.
 
Bu gerçeğe rağmen birçok insan matematiğe karşı olumsuz bir tutum sergiler. Öğrenciler matematik dersini zor ve sevimsiz bulur. Matematik dersinde genellikle başarısız olmamızın altında yatan temel sebep de budur.
 
Peki nedir matematik?
Matematik sayma, ölçme, hesaplama bilimidir. Diğer bir deyişle nicelikler bilimidir ve insanda sistemli ve doğru du¨şu¨nme yeteneğini geliştirmeyi amaçlar. Bu yu¨zden sadece fen ve teknoloji alanında değil sosyal bilimlerde de vazgeçilmez bir yardımcıdır.
 
Matematiği niçin öğreniyoruz?
Hayat zaman ve mekânda akıp gider. Zaman, para, ölçu¨, alan, hacim vb. gibi kavramların tamamı sayılabilir ve ölçu¨lebilir kavramlardır ve hayatımızın vazgeçilmezleridir. Bu yu¨zden fizik, kimya, biyoloji, mu¨hendislik, astronomi, ekonomi kadar tıp, psikoloji, sosyoloji, dil ve mantık da esaslarını geliştirmek ve sonuçlandırmak için matematiğin temel kurallarına ihtiyaç duyarlar. Kısaca farkına varmasak da matematik hayatımızın her aşamasında yer alır. İddialı bir yargı gibi göru¨nse de gerçek şudur: Daha anlamlı ve mu¨reffeh bir hayat matematiksiz olmaz.
 
EDAM KPSS MATEMATİK ÖZET ANLATIM kitabı sınavda karşınıza çıkan soruları daha hızlı çözebilmeniz için konuları analitik ve pratik bir yöntemle aktarmaktadır. Her konu, temel kavram ve formu¨lleriyle özetlenmiş, varsa alt başlıkları da incelenmiş ve o konuda karşınıza çıkabilecek çözu¨mleriyle birlikte basitten karmaşığa ve parçadan bu¨tu¨ne doğru sunulmuştur. Gerektiğinde alternatif çözu¨m yolları gösterilmiştir. Soru kalıbında dikkat etmeniz gereken ayrıntılar belirtilmiştir. Bu yönu¨yle sınava hazırlık su¨recinde karşılaşacağınız soru tiplerinin çözu¨mu¨ konusunda başvurabileceğiniz bir kaynak niteliğindedir.
 
Umarız sizin için de faydalı bir eser olmuştur. Hepinize sağlık ve başarılar dilerim.

 
 
 
 
Süleyman Ertekin Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Edam Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler