Meslek Yüksekokulları İçin İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Beta Yayınları

Liste Fiyatı :
21.50 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
20.43
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786053338314
Basım Tar.
: Şubat 2017
Baskı No
: 9
Syf Sayısı
: 352
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160481

%4
İndirim


︻Meslek Yüksekokulları İçin İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku︻ | Müjdat Şakar

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku öğrenimi, ülkemizde son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Sosyal bilimler alanında eğitim ve öğretim veren fakülte ve yüksek okulların hemen her bölümünün, ayrıca teknik bilimler alanındaki mühendislik fakültelerinin programlarında İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersine yer verilmektedir. Zira bu okullardan mezun olan öğrencilerin büyük çoğunluğu, çalışma hayatında ya işçi ya da işveren olarak görev alacaklardır.

İş (hizmet) sözleşmesine göre çalışan herkes, ister mühendis ister amele olsun, hukuki konum olarak "işçi" sayılır ve İş Hukukunun ilgi alanına girer. Bu kişiler Sosyal Güvenlik Hukuku açısından da "sigortah"dırlar. İşçi çalıştıranlar da," işveren" olmaları sebebiyle, İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku bilgilerini öğrenmek durumundadırlar.

Özellikle Meslek Yüksekokullarında okuyan öğrenciler için hazırlanmış, basit anlatımlı, örnekli ve kuramsal bilgileri sorunlara uygulamayı amaçlayan, örneklerle desteklenen bu kitap, öğrencilerimize İş Hukukunu ve Sosyal Güvenlik Hukukunu sevdirecek ve başarılarını etkileyecektir.


 
 
 
 
Müjdat Şakar Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Beta Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler