Mesleki Rehabilitasyon ve Engellilik Değerlendirmesi El Kitabı

Hipokrat Kitabevi - Tıp Kitapları

Liste Fiyatı :
150.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
142.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257399333
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 588
Kağıt Tipi
: 1. Hamur
Ağırlık
: 588.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 15.50 cm x 23.50 cm
Kitap No
: 774756

%5
İndirim

Bu kitapta insan yaşamında önemli bir alan olan iş, çalışma veya istihdam ile ilgili Çalışma Hayatında Engellik konusu işlenmiştir. İşlevsellik, Yetiyitimi ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırması'nın (ICF) uluslararası ortak bir dil ve sınıflandırma sistemi bağlamında Engellilik değerlendirmesi ve Mesleki Rehabilitasyon ayrıntılı olarak ele alınmıştır.
İlk bölümde ICF'nin Engellilik Değerlendirmesi ve Mesleki Rehabilitasyonda Uygulanması ve Yorumlanması; Kavramsal Çerçeve, Nüfus Sağlığı ve Engellilik Yönetimi ile İşyeri Entegrasyonu açısından anlatılmıştır.

Daha sonraki bölümde Çalışma hayatındaki engellilik alanının durumu yasal boyutlarıyla; Kronik Kas İskelet Sistemi Ağrıları, Nörolojik durumlar, Omurilik Yaralanması, Travmatik Beyin Yaralanması, Ruh Sağlığı Yönetimi ve Engellilik Değerlendirmesi; DSM-5, ICD-10-CM ve WHODAS'ın Uygulanması, Ciddi Ruhsal Bozukluklar, Mesleki Rehabilitasyon ve İstihdam, Pnömokonyozlu Hastaların Hizmet İhtiyaçları Üzerine ICF Modelini Kullanma, Spinal Kord Yaralanmalı Bireylere Yönelik Mesleki Rehabilitasyon hizmetleri örneklendirilmiştir.

Üçüncü Bölümde fonksiyonellik ölçümlerinde kullanılan danışan ve klinisyen tarafından bildirilen sonuç ölçüm anketlerinin, ICF Temel ve Çekirdek setlerinin kullanımı örneklendirilmiştir. Ayrıca klinisyenlerin işe geri dönüşte yaygın olarak kullandığı ICF Temelli ölçümler ve WORQ (Mesleki Rehabilitasyon Anketi) anlatılmıştır.

Bu kapsamlı Mesleki Rehabilitasyon ve Engellilik Değerlendirmesi Çeviri Kitabında Çeviri Editörleri ve yazarları olarak katkıda bulunan başta Uzm. Erg. Gözde Önal ve Uzm. Erg. Zeynep Kolit olmak üzere, tüm yazarlarımıza çok teşekkürlerimizle,

Kitabımızın alanda çalışacak olan profesyonellere (ergoterapist, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, psikolog, iş koçu, sosyal güvenlik uzmanı vs.), öğrencilerimize ve paydaşlara engelliliğin değerlendirilmesi ve Mesleki Rehabilitasyon konularında aydınlatıcı bilgiler sağlayacağına ve iyi bir kaynak olacağına inancımızla,

İyi Okumalar

Sağlık ve esenlik dolu verimli günler dileriz.

Prof. Dr. Mine Uyanık


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Hipokrat Kitabevi - Tıp Kitapları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Genel Muhasebe
33,00 TL
31,35 TL
%

5

Kobi Yazıları
26,00 TL
22,10 TL
%

15

Doğal Ürünler Kimyası
90,00 TL
76,50 TL
%

15