Modern İpek Yolu Dergisi Sayı: 14 Haziran 2021

Modern İpek Yolu Dergisi

Liste Fiyatı :
15.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
14.25
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990003831640
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 112
Kağıt Tipi
: 1. Hamur
Ağırlık
: 112.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 19.50 cm x 25.50 cm
Kitap No
: 757145

%5
İndirim

Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslarararası Radyosu'nun işbirliğiyle yayımlanan Çin kültürü dergisi "Modern İpek Yolu"nun 14. sayısı çıktı.

Derginin bu sayısında varlığını bugüne kadar sürdüren geleneksel Çin tıbbının tarihsel kaynakları inceleniyor. Derginin sunuş yazısında kapak doyası yapılan geleneksel Çin tıbbı ile ilgili şöyle deniliyor:

"Birçok insanın gözünde geleneksel Çin tıbbı, binlerce yıl öncesine dayanan, teorilerini, deneyimlerini ve tekniklerini hep aynı kaynak olan "geleneklerden" alan bir medikal sistemdir. Bununla birlikte, geleneksel Çin tıbbı ile tamamen zıt olan Batı tıbbı ülkede yayılmaya başladığında, bu yeni sistem akademiyi de etkisi altına almıştır. Bu, Çin tıp çevrelerinde bir 'devrim' olarak görülmüştür. "

Derginin bu sayısında masaya yatırılan bir diğer önemli konu ise Çin'in döviz kuru politikası. Dünya genelinde dolar- Çin yuanı(RMB) arasındaki üstü örtülü rekabetin Çin Halk Cumhuriyeti'ne yansıması ve Pekin yönetimin bu konuda aldığı tedbirler derinlemesine inceleniyor.

Yukarıda değinilen konuların dışında Modern İpek Yolu dergisinin diğer sayılarında olduğu gibi bu sayısında da Çin kültürü ile ilgili renkli yazılar yer almaya devam ediyor.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Modern İpek Yolu Dergisi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler