Muş Spor Tarihi

Akademisyen Kitabevi

Liste Fiyatı :
100.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
95.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257354158
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 422
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 450.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.00 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 754180

%5
İndirim

Spor sadece boş zamanları değerlendirmek, eğlenmek, beden ve ruh sağlığını geliştirmek amacıyla yapılan faaliyetlerden ibaret değildir. Spor aynı zamanda evrensel kültür değerlerini, toplumların birbirlerini tanıyarak kaynaşmalarını, gelenek ve göreneklerini, inanışlarını gelecek kuşaklara aktaran bir araçtır. Muş asırlar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kenttir.

Bu kentte geçmişten günümüze sporla uğraşan kişilerin bilinmesi ve sportif faaliyetlerin ortaya çıkarılması, bunların gelecek kuşaklara aktarılması açısından son derece önemlidir. Bu kitap, Muş spor tarihi üzerine büyük bir titizlikle hazırlanan ve Muş'un ilk resmi spor faaliyetleri, spor teşkilat yapıları, geçmişten günümüze çocuk oyunları, halk oyunları, spor kulüpleri, faal spor branşları, spor tesisleri, okul sporları ve Muş Alparslan Üniversitesi'nin spora olan katkıları gibi birçok konu başlığının ele alındığı kapsamlı bir akademik çalışmadır.

Bu eser, Muş'ta spor kültürünün yaygınlaşmasına, spor altyapısının güçlenmesine, şehrin spor potansiyeline göre tesislerin planlanarak uygun yatırımların belirlenmesine, yetenekli sporcuların tespit edilmesine katkı sağlayacak ve şehre farklı bir spor vizyonu kazandıracaktır.


 
 
 
 
Ömer Kaynar Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Akademisyen Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Ortadoğu Çalışmaları
40,00 TL
38,00 TL
%

5

Tarihin Gölgesinde
15,28 TL
14,52 TL
%

5