NATO Geçmişi: Günceli ve Geleceği

Orion Kitabevi - Ders Kitaplar

Liste Fiyatı :
130.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
110.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 1 İş Günüdür.
ISBN
: 978-625-7294-98-0
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Ankara Türkiye
Syf Sayısı
: 242
Kağıt Tipi
: Holmen
Ağırlık
:
Cilt
:
Ebat
: 13,5x19,5 cm
Kitap No
: 793836

%15
İndirim

Emekli Büyükelçi Ceylan’ın, dış politika ve güvenlik konularında Türkiye’de ve yurtdışında yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. 

Kariyerinin yarısından çoğu uluslararası güvenlik ve savunma alanında geçen Büyükelçi (E)  Ceylan, NATO ve Avrupa güvenliği/savunması konularında geniş saha bilgisi ve deneyimine sahiptir. Emekliliğinden sonra bu alanda edindiği birikimi birçok televizyon programı ve kaleme aldığı yazılarla kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Dünyada meydana gelen son gelişmeler kamuoyumuzun ilgi alanları arasına başta NATO olmak üzere güvenlik/savunma konularının da girmesine yol açmıştır. Bu çerçevede NATO, yapılan yoğun tartışmaların odak noktalarından birini oluşturmuştur. 

NATO konusunda kamuoyumuza aktarılmakta olan daha çok iç politikaya endeksli kısır ve verimsiz görüşlerin nesnellikten ve olgusallıktan uzak yaklaşımlar temelinde yapılıyor bulunması yazarı bu kitabı kaleme almaya iten etkenlerin başında gelmektedir. 

Kitapta, NATO’nun kuruluş yıllarından bugüne kadar geçirdiği evrim, benimsediği stratejiler ışığında ele alınmakta, iki kutuplu-tek kutuplu-çok kutuplu dünya düzeninin dinamikleri bilgi,  belge ve yayımlanmış stratejilere dayalı olarak analiz edilmektedir.

 

Yazarın ilk yapıtı olan bu kitabın, uluslararası güvenlik ve savunma konularında sağlıklı, olgulara dayalı ve peşin kabullerden uzak analitik eserlerin kaleme alınmasını teşvik edecek bir sürece katkı sağlaması umulmaktadır. 


 
İçindekiler ile ilgili dosyayı indirebilirsiniz
İçindekiler Dosyası
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi - Ders Kitaplar Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Uluslarası İlişkilere Giriş
204,00 TL
173,40 TL
%

14

Gümrük ve Dış Ticaret
351,00 TL
198,90 TL
%

43

İsrail
211,00 TL
179,35 TL
%

15