Olgularla Kalp ve Damar Hastalıkları

Hipokrat Kitabevi - Tıp Kitapları

Liste Fiyatı :
450.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
427.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257399548
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 526
Kağıt Tipi
: Kuşe
Ağırlık
: 526.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.00 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 789224

%5
İndirim

Olgularla Kalp ve Damar Hastalıkları kitabı MediHealth Academy ekibi tarafından organize edilmiş, daha önce editörlük tecrübesi olan, alanında yetkin akademisyen hekimler tarafından planlanmış; birbirinden değerli çok sayıda yazarın katkısı ile ortaya çıkmış bir eserdir. Bu kitabın iç hastalıkları ve aile hekimliği uzmanları, acil uzmanları ve pratisyen hekimler, araştırma görevlileri başta olmak kalp ve damar hastalıkları ile ilgilenen tüm hekimlere ve klinik stajlara başlamış tıp öğrencilerinin günlük pratikte olan ihtiyaçlarınada cevap vereceğini düşünüyorum.
Kalp ve damar hastalıkları birçok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de en önde gelen erişkin ölüm nedenidir. Türkiye'de genç nüfus yapısına karşın ölümlerin yüksek oranda görülmesi, önümüzdeki yıllarda nüfusun yaşlanması ile birlikte durumun daha da kötüye gideceğini işaret etmektedir. Kardiyak yakınması olan hastalar hastaneye veya birinci basamak sağlık merkezlerine başvuru aşamasında sıklıkla ilk olarak aile hekimleri, dahiliye uzmanları, acil uzmanları ve pratisyen hekimler tarafından değerlendirilmektedir. Bu nedenle bu basamaklarda hastaların şikayetlerinin, klinik durumlarının ve ayrıcı tanının en doğru şekilde yapılıp gerekirse ilk müdahaleyi ve öneriyi yaptıktan sonra uzman basamağına yönlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kitabı planlarken iç hastalıkları ve acil uzmanlarının, aile hekimlerinin, pratisyen doktorların ve araştırma görevlilerinin kardiyoloji alanında sıklıkla karşılaşabildikleri acil ve kronik hastalıkların etiyolojisi, patofizyolojisi, kliniği ve tedavileri güncel literatür önerileri ve kanıtlar ışığında bilgilere yer verilmesine özen göstermeye çalıştık. Bu şekilde klinik pratikte ayaktan hastayı ilk gören ve takibini yapan tüm hekimlere hitap eden ve ihtiyaçlarına cevap veren bir eser ortaya çıkarmayı amaçladık.

Başta beni yetiştiren annem ve babam olmak üzere, bu kitabın ortaya çıkma aşamasında yoğun bir çalışma temposunda olmama ve onlara ayırmam gereken zamanın büyük kısmını kitap için harcamama rağmen bana desteğini hiç esirgemeyen aileme, bu kitabın ortaya çıkış fikrini bizlere sunarak, çok önemli bir tecrübe kazanmamıza vesile olan, ayrıca uzun ve zahmetli olan bu sürecin her anında yakın desteğini hissettiğimiz Sayın Prof. Dr. Aydın ÇİFCİ'ye, kitabın her aşamasında emek ve katkıları ile özverili bir çalışma süreci geçirdiğimiz ve kitabın planlanma ve hazırlanma aşamasının her anında büyük emekleri olan Sayın Uzm. Dr. İbrahim Halil İnanç'a ve Sayın Doç. Dr. Mehmet Emin Demir'e a en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ayrıca her bölümde emeği olan yazarlara, kitabın tasarımını, dizgisini yapan MediHealth Academy ekibinden Fatih Şamil ULUDAĞ ile Dilaver KORKMAZ'a, koordinasyonu sağlayan MediHealt Academy'den yayın koordinatörü Meryem YAVUZ'a, kapak tasarımındaki katkılarından dolayı Stj. Dr. Afra AFACAN'a kitabın değerli meslektaşlarımıza ulaşması için verdikleri katkılardan dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca kitabın oluşturulması sırasında katkıda bulunan, baskısını yapan, dağıtımını sağlayan, herhangi bir aşamada katkısı olan herkese, kitabın okuyuculara ulaşmasını sağlayan Hipokrat Kitabevi ve sahibi Ali ÇELİK beye en içten teşekkürlerimi iletiyorum.

Editörler adına saygı ve selamlarımızla.
Uzm. Dr. Cengiz ŞABANOĞLU


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Hipokrat Kitabevi - Tıp Kitapları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Optisyenin Atölye Becerileri
135,00 TL
114,75 TL
%

15

Multipl Miyelom Atlası
18,52 TL
17,59 TL
%

5

Tıbbi Fizik
33,00 TL
31,35 TL
%

5

Obstetrik ve Jinekoloji
175,00 TL
166,25 TL
%

5