Ölühane Kapıları - Malazan Yitikler Kitabı 2 (Ciltli)

İthaki Yayınları

Liste Fiyatı :
280.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
266.00
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786258327069
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 872
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 900.00 gr
Cilt
: Ciltli
Ebat
: 14.00 cm x 23.00 cm
Kitap No
: 793356

%5
İndirim

Malazan haritası hediyesiyle birlikte!

"Bırakın ölümüm şan getirmesin. Bırakın unutulup gideyim. Bırakın canlıları suçlayan ölülerin arasında yer almayayım."

Zamanın ve kumların ölü uygarlıkların üzerini örttüğü, bir zamanlar denizken artık ölümcül güneşin kavurduğu Kutsal Raraku Çölü. Malazan İmparatorluğu hâkimiyeti altındaki Yedi Kent kıtasında esen sıcak çöl rüzgârlarında bir isyanın fısıltıları taşınmaktaydı. Raraku Çölü'ndeki saklı bir vahada, Sha'ik ismindeki peygamber, Dryjhna Kıyamet Kitabı'nın eline teslim edilmesini bekliyordu. Kehanete göre, Sha'ik kitabı açtığında, intikam tanrıçası uyanacak ve Yedi Kent hürriyetini geri almak için ayaklanacaktı.

Yedi Kent kıtasında gerçekleşmeyi bekleyen tek kehanet bundan ibaret değildi. Hayvan cismine bürünebilen şekildeğiştirenler, verilmiş kadim bir sözün peşinden Yedi Kent'e akın ediyor, hem çölde hem de büyülü kovanlarda birbirleriyle çatışıyorlardı. Kana susamış çöl kumlarını besleyen bu çatışmalar, Yedi Kent'i hiç olmadığı kadar tehlikeli ve korkunç bir yer hâline getiriyordu.

Tanrıların faniler üzerindeki acı oyunları devam ediyor, kumlara gömülü sırlar keşfedildikçe fanilerin entrikalarının ne kadar önemsiz olduğu açığa çıkıyordu. Ancak ne tanrıların ne de fanilerin hesaba kattığı bir gerçek vardı: Tanrılar da entrikalara kurban gidebilirlerdi.

"Steven Erikson beni kendine hayran bırakıyor. Eserleri sadece bir avuç kitabın başarabildiğini gerçekleştiriyor: Okurun gerçeklik algısını değiştiriyor." -Stephen R. Donaldson

"Erikson öyle gerçekçi, öyle efsunlu dünyalar yaratıyor ki oradan ayrılmak istediğinden emin olamıyor insan." -Michael A. Stackpole


 
 
 
 
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler