Özgül Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar

Eğiten Kitap

Liste Fiyatı :
42.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
39.90
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257245968
Basım Tar.
: 2020
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Ankara Türkiye
Syf Sayısı
: 265
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 265.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.00 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 751207

%5
İndirim

Uzun yıllar boyunca sahip olduğum deneyimler ve edindiğim bilgiler sonucunda,kendimi farkında olmadan özgül öğrenme güçlüğü hakkında düşünsel çabaların içinde buldum. Bu konuda kitap yazma fikrim 9 yıl kadar önce belirdi. O günden bu güne çalıştığım çocukların özellikleriyle ilgili çok sayıda notlar aldım. Bir süre sonra bu notlar kendiliğinden belirli kategoriler oluşturmaya başlamıştı.

Bu notlar kendi aralarında gruplaşırlarken, çeşitli sorun alanları ve bunların sebepleriyle, yani güçlüklerin kaynaklandığı sorunlarla ilgili düşünmeye ve araştırmaya başladım. Çoğu kez okuma ve araştırma çalışmalarım, çocuklarda gördüğüm somut belirtiler/özellikler ve davranışlar üzerine tetiklenmiştir. Aldığım notlarda ne zaman belirli bir kategori oluştuğunu sezinlesem, o konuyu anlamaya dönük araştırmalarda bulundum. Bu şekilde notlarım da genişliyordu.

Bu yönelimlerim, uzun yıllar yürüttüğüm "değerlendirme ve tanılama" çalışmalarıma çok olumlu katkılar sağlamaya başlamıştı. Yıllar geçtikçe iş artık anlamanın ötesinde, soruna nasıl müdahale edebileceğimle ilgili olmaya başlamıştı. Bu safhada çalıştığım çocuklar özelinde pek çok yaklaşım, uygulama ve uyarlama geliştirdim. Bazen de bu, var olan yaklaşımların, uygulamaların ve yöntemlerin ilgili çocuklar özelinde uyarlamam şeklinde oluyordu.

Geliştirdiğim ya da uyarladığım yaklaşım ve uygulamaların çocuklar üzerinde oldukça etkili olduğunu gözlemlemem ve gerek ailelerinden, gerekse öğretmenlerinden çok olumlu dönütler almamın da etkisiyle, bu çalışmalarımı bir kitap olarak değerlendirme motivasyonum daha da artmıştı. Bilgi ve deneyimlerimi paylaşmam, aynı zamanda mesleki etik ve ahlak anlayışımın bir gereğiydi.

 


 
 
 
 
Tahsin Çiftci Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Eğiten Kitap Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
İnternet Temelli Eğitim
36,00 TL
30,60 TL
%

15

YKSDİL Right Track
30,00 TL
28,50 TL
%

5