Para Banka Kredi

Ekin Yayınevi

Liste Fiyatı :
30.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
28.50
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786053274384
Basım Tar.
: Ocak 2017
Baskı No
: 4
Syf Sayısı
: 477
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160343

%5
İndirim


︻Para Banka Kredi︻ | Nazım Öztürk

Bu çalışmada para hem kuramsal bazda hem de makroekonomik analiz çerçevesinde ele alınmaktadır. Öncelikle para ile ilgili terimler üzerinde durulmakta, tarihsel süreç içerisinde uygulanan mal para, madeni para, altın para, kâğıt para, kaydi para ve elektronik para sistemleri tanıtılmaktadır. Para politikasının belirlenmesinde rol oynayan parasal kurumlar incelenmektedir.

Para politikasına niçin gereksinim duyulduğu, para politikasının amaçlarının ve araçlannın neler olduğu üzerinde durulmaktadır. Alternatif para politikası stratejileri sıralanmaktadır. Para kuramında yaşanan kuramsal gelişmeler; geleneksel yaklaşımlar ve yeni yaklaşımlar olmak üzere ele alınmaktadır. Paranın makroekonomide nasıl rol oynadığı, paranın değeri, paranın miktan ile fiyatlar genel düzeyi arasında nasıl bir ilinti bulunduğu analiz edilmektedir. Modern toplumlarda yaşanan en önemli ekonomik sorunlardan biri olan enflasyon sorununun aşılmasında para politikasından nasıl yararlanıldığı üzerinde durulmaktadır.

Geleneksel ve modern faiz kuramları tanıtılmaktadır. Döviz piyasası, ödemeler bilançosu ve uluslararası parasal sistemler ve günümüzde giderek önem kazanan factoring, forfaiting, leasing ve franchising gibi modem finansman sistemleri tanıtılmaktadır.


 
 
 
 
Nazım Öztürk Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Ekin Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Para ve Banka
22,00 TL
11,00 TL
%

50

Para-Banka ve Finans
45,00 TL
36,00 TL
%

20