Satış Yönetimi

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
37.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
29.60
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

ISBN
: 9786059524087
Basım Tar.
: 2017
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 440
Ebat
: 16x24
Kitap No
: 160644

%20
İndirim

Satış Yönetimi - Muhittin Karabulut

Satış Yönetimi ve Profesyonel Satışçılık, profesyonel satışçıların ve satış yöneticilerinin, ümitle açıp kazançla kapatabilecekleri bir çalışma olması amacıyla hazırlanmıştır. Satış, diğer pazarlama bileşenlerinin de etkileşimiyle pazarlamanın eylem yönü olarak nitelendirilebilir.

Bu çalışma da, satışçı; bir profesyonel, diplomat, yönetici, psikolog, ilişki yönetmeni, görüşmeci, danışman, planlamacı, öğretmen, rekabetçi savaşçı vb. özellikleriyle ele alınmaktadır. Satış işlevlerini gerçekleştirebilmek için profesyonel satışçının, "all-in-one"/bütüncül olarak yetiştirilmesi, beklenen işlevleri için gerekli yetki ve kaynaklarla da donatılması gerekir.

Satış yönetimi, bir işletmede veya stratejik birimde, bir bakıma, geleceğe dönük "ilk vuruşu" yapan bir birimdir. Bu amaçla satış yönetiminin, satış gücü için yeni satışçıların tedariki, seçimi, yeni ve mevcut satışçıların eğitimi, satışçıların yetkin bir biçimde örgütlenmesi, bölgelere ayrılması ve koordinasyonu, ücretlendirilmesi, motivasyonu/güdülenmesi, satış bütçe ve kotalarının oluşturulması, kaynak ve yetki sağlanması/sorumluluk verilmesi, denetimleri, performanslarının değerlemesi vb. satış yönetimi işlevlerini etkinlikle yerine getirmesi beklenir.


 
 
 
 
Muhittin Karabulut Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Küresel Pazarlama
43,00 TL
34,40 TL
%

20

Satış Yönetimi
37,00 TL
29,60 TL
%

19