Savaşın Medyatik İnşası: Yeni Soğuk Savaş Ve Medya

Urzeni Yayıncılık

Liste Fiyatı :
30.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
28.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257647113
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 250
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 250.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 13.50 cm x 21.00 cm
Kitap No
: 757190

%5
İndirim

Elinizdeki kitap, 21. yüzyılın çok kutuplu dünya düzeninde yaşanan gerilimlerin, çatışmaların ve savaşların medya tarafından ne sıklıkla ele alındığı ve hatırlatıldığı, sona erdiği söylenen Soğuk Savaş'ın kurumları, ittifakları ve hâkimiyet alanlarıyla farklılık gösterse de hâlâ devam etmekte olduğu ve dünya düzeninin çok kutuplu Yeni Soğuk Savaş düzeni olduğu açıklanmaya çalışılacaktır.
Kitap, Atlantik ve Avrasya arasındaki hâkimiyet mücadelesinin devam ettiğinin, mücadele alanlarından birinin medya olduğunun, Yeni Soğuk Savaş'ın medyatik inşasının nasıl gerçekleştiğinin ve Türkiye'nin bu savaştaki konumunun açıklamaktadır. Çalışmanın sonunda Yeni Soğuk Savaş'ın jeopolitik hedeflerinin ideolojik açıdan nasıl gerekçelendirildiği ve medyaritminin inşa sürecinde nasıl bir rol oynadığı sorularına yanıt bulunması hedeflenmektedir.
Yeni Soğuk Savaş, ABD ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) liderliğindeki blok ile Rusya Federasyonu ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin liderliğindeki başka bir blok arasında geçen siyasi, ekonomik, askeri ve jeopolitik güç mücadelelerini ifade etmek için kullanılan kavramdır. Rusya'da Vladimir Putin'in iktidara gelmesiyle yaşanan siyasi, ekonomik ve askeri gelişmeler ile Çin'in ekonomik ve politik hamleleri güç dağılımında yaşanacak değişimlerin habercisi kabul edilmiş, Yeni Soğuk Savaş söylemine sıklıkla başvurulmuştur


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Urzeni Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Miralay Halit Akmansü
15,00 TL
14,25 TL
%

5

Tarihin Gölgesinde
15,28 TL
14,52 TL
%

5

Ortadoğu Çalışmaları
40,00 TL
38,00 TL
%

5