Sığırlar İçin Pratik Laboratuvar

Dora Yayınları

Liste Fiyatı :
86.40 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
82.08
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786059666718
Basım Tar.
: Ocak 2017
Baskı No
: 2
Syf Sayısı
: 346
Ebat
: Ciltli | 16 x 24 cm
Kitap No
: 160396

%5
İndirim


︻Sığırlar İçin Pratik Laboratuvar (Sığırlarda Hangi Klinik Bulgularda Hangi Laboratuvar Parametrelerine Bakılmalı?)︻ | Sezgin Şentürk

Hayvan refahı, sevk ve idarenin yanında olmazsa olmazlardan biride yalnızca hastalık esnasında değil, belli periyodlarda uygun örnekleme ile laboratuvar parametrelerinin değerlendirilmesi ve sonuçlar doğrultusunda sevk, idare, bakım ve beslemeye yön verilmesidir. Bu yapıldığında ancak kısa, orta ve uzun vadede oluşabilecek verim ve hayvan kaybı ile ilişkili sorunlar minimum düzeye çekilebilir.

Gerek bireysel olguların tanısında, gerekse sürü sağlığı sorunlarının daha gerçekçi olarak tespit edilmesinde laboratuvar hizmetlerinin alınması kaçınılmaz bir gerçektir. Bunu uygulamaya çalışırken mümkün olduğunca gereksiz laboratuvar parametrelerinin bakılmasından kaçınılmalı ve klinik bulgular doğrultusunda uygun laboratuvar parametreleri değerlendirilmelidir. Gereksiz ve bilinçsiz olarak her bakılan laboratuvar parametresi hayvan sahibini ekonomik anlamda sıkıntıya sokmasından çok daha önemlisi mesleki saygınlığınızı gölge düşürebilir.

İkinci baskıda; kolosturum kalitesi ve pasif transfer yetmezliği ile ilişkili pratik bilgileri, yangısal reaksiyonlarda akut faz proteinlerinin önemini, verim kaybının en önemli nedeni olan mikotoksikozisde basit klinik ipuçları ve oluşturduğu patolojileri bulabilirsiniz.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Dora Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler