Şiraze İki Aylık Kitap Kültürü Dergisi Sayı: 12 Temmuz-Ağustos 2022

Şiraze Dergisi Yayınları

Liste Fiyatı :
25.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
23.75
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000047574
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 96
Kağıt Tipi
: 1. Hamur
Ağırlık
: 96.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.00 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 793330

%5
İndirim

Elinizdeki sayı ile birlikte ikinci yılımıza ulaştık çok şükür. İlk günden beri teveccüh ve takdirleriniz için sizlere, katkıları için değerli yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kitabın ve okumanın önemine inandığımız için bu meşakkatli yola talip olduk. Dergicilik zaten mefkûresi ve gayesi olanların çıkacağı bir yol. Türkiye'ye, Türk milletine, Türk diline, edebiyatına ve kültürüne karşı sevdamız ve dahi mesuliyetimiz var. Biz -kapanmayacağını bildiğimiz- vefa borcunu ödemeye çalışanlardanız. Şiraze de bu vefanın müşahhas hâlidir.

Yaz dönemine girmemizden dolayı bu sayımızın dosya konusunu "Seyyah olup şu âlemi yazayım..." diyerek seyyahlara ve seyahatnamelere ayırdık. Eski devirlerden beri insanoğlunun farklı yerleri görmek ve bilmek gibi bir isteği var. Kimi dinî sebeplerle kimi maceracı kişiliğiyle kimi gizli görevle kimi de sadece yeni yerler keşfetme arzusuyla yollara düşmüş. Eli kalem tutanlar da gördüklerini ve duyduklarını yazıya dökmüş. Seyyahların ilginç dünyasını ve ortaya koydukları ilgi çekici metinlerini, alanın önde gelen isimlerine sorduk. Her sayı olduğu gibi yine güzel bir dosyaya imza attığımızı düşünüyoruz.

On ikinci sayımıza katkı sağlayan; Ali Ayçil, Ali Osman Gündoğan, Ali Sali, Ali Şükrü Çoruk, Ali Utku, Atabey Kılıç, Durali Yılmaz, Ekrem Demirli, Hakan Yılmaz, Hakkı Özdemir, Kudret Ayşe Yılmaz, M. Sedat Sert, Mehmet Fatih Birgül, Musa Duman, Mustafa Everdi, Mustafa Özçelik, Mustafa S. Kaçalin, Mürsade Meryem Kılıç, Necmettin Turinay, Nesrin Karaca, Nevzat Çalıkuşu, Ömer Lekesiz, Özlem Güngör, Sefer Göltekin, Serkan Acar, Seyit Ali Kahraman, Tahsin Yıldırım, Tufan Gündüz, Ulvi Kubilay Dündar, Ümit Meriç, Yasemin Dinç Kurt, Yasin Urhan, Yunus Nadir Eraslan, Yusuf Turan Günaydın ve Zeynep Şenel'e ayrı ayrı teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek ümidiyle iyi okumalar dileriz.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Şiraze Dergisi Yayınları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Praksis Sayı: 47
30,00 TL
28,50 TL
%

5